SMS

SMS | 04-02-19

Powołani, powołane

Mecze mistrzowskie i pucharowe, sparingi i turnieje, w tym ferworze nie zapominamy o powołaniach, które była (są) udziałem zawodniczek i zawodników Rekordu.

***

W miniony weekend, w Niżnej Kornej na Słowacji, odbyła się trzecia część z cyklu turniejów „Młode talenty” w kategorii U-12. Przypomnijmy, iż w zawodach uczestniczą cztery reprezentacje złożone z zawodników urodzonych w 2007 roku: Śląskiego ZPN, Małopolskiego ZPN, Moravskoslezskego Krajskego Futbalovego Svazu z Czech oraz gospodarzy – Stredoslovenskego Futbalovego Zvazu. W składzie reprezentacji Śląska wystąpił „rekordzista” – Oliwier Foxa, który w swoich personalnych statystykach odnotował trafienie w meczu ze Słowakami oraz asystę przy golu w spotkaniu z rówieśnikami z Czech.  Ta potyczka zakończyła się remisem 1:1, a we wcześniejszych konfrontacjach ekipa Śląskiego ZPN uległa zespołowi z Małopolski 1:2 i 3:2 pokonała młodych Słowaków. Ostatecznie 12-latkowie ze Śląska uplasowali się na drugim miejscu w turnieju, ustępując reprezentacji Moravskoslezskego Krajskego Futbalovego Svazu bilansem bramkowym.

***

Hala w Zabrzu-Makoszowach była areną dwudniowych zmagań XXIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Zabrze. Na starcie pojawiło się osiem zespołów złożonych z graczy urodzonych w 2006 roku. W kadrze Śląskiego ZPN znalazło się trio z Cygańskiego Lasu – Maciej Figura, Oskar Droździk i Maciej Gołąbek. Podopieczni trenerskiego tercetu: Grzegorza Sikory, Tomasza Fijaka i Mariusza Stiebela zainaugurowali udział w eliminacjach od wygranej 2:1 z teamem MF KFS Ostrawa. W dwóch następnych spotkaniach kadra U-13 Śląskiego ZPN bezbramkowo zremisowała z Małopolską (wygrana w konkursie rzutów karnych 4:3) i reprezentacją Dolnego Śląska (zwycięstwo po karnych 6:5). Dzięki skutecznej egzekucji rzutów karnych zespół z rekordzistami” w składzie awansował do ścisłego finału, w którym – a jakże – zremisował 0:0 z kadrą Wielkopolskiego ZPN, aby po raz trzeci wygrać w „loterii” rzutów karnych 2:1.

***

Wspominany powyżej Oskar Droździk (na zdjęciu) właśnie rozpoczyna udział w tygodniowym zgrupowaniu w Bydgoszczy, w ramach szkoleniowej akcji PZPN – Zimowa Akademia Młodych Orłów. Powołania na obóz w mieście nad Brdą otrzymało 40-stu uzdolnionych piłkarzy z rocznika 2006. Dwa tygodnie wcześniej w identycznym przedsięwzięciu, w tym samym miejscu, udział wzięła Marta Predecka. „Rekordzistka” znalazła się w gronie 80-ciu powołanych zawodniczek z roczników 2005-07.  

***

Rzeczona Marta Predecka oraz dwie inne piłkarki Rekordu - Magdalena Cinal i Laura Kłębek, wzięły w minioną środę udział w konsultacji szkoleniowej dla zawodniczek z rocznika 2005. Trenerzy kadry U-14 Śląskiego ZPN wysłali powołania do 32-óch futbolistek.

***

W tym samym czasie, również w Chorzowie, odbyła się konsultacja kadry U-16, prowadzonej przez trenera Marcina Trzebuniaka. Wśród 27-u powołanych zawodniczek znalazły się trzy przedstawicielki Rekordu: Natalia Majewska, Martyna Cygan i Laura Pawlik.

TP/foto: MŁ