SMS

SMS | 05-01-19

Squadra Futsal Cup – faza finałowa

Drugie, czwarte i piąte miejsce, bilansem udziału młodych "rekordzistów" w międzynarodowych zawodach na pograniczu francusko-belgijskim.

8. Squadra Futsal Cup, 5-6.01.2019 r., Tourcoing - faza finałowa

U-13 – ćwierćfinały

(sob.) Old Fox Fribourg (Szwajcaria) – Rekord B-B 1:4; Droździk, Kaspera, Kajstura, Pawlus

(sob.) 1/2 finału: MYA Futsal Essonne (Francja) - Rekord B-B 3:1; Droździk

Opinia trenera – Krzysztof Biłka: - W ćwierćfinale spotkaliśmy się z lepiej nam znanym przyjacielem… „zwycięstwem”. Zagraliśmy z polotem, pokonaliśmy przeciwnika słabszego od naszych grupowych rywali. W półfinale odwiedziła nas nielubiana koleżanka… „porażka”. Pierwszy raz podczas turnieju przegrywaliśmy i nie poradziliśmy sobie z tym. Po stracie gola nasza gra i pomysł na nią posypały się. Uważam jednak, że spotkanie z porażką może nas więcej nauczyć, niż wcześniejsze wygrane. Co przyniesie jutro? Kolejną lekcję, z której postaramy się wyciągnąć wnioski na przyszłość.

(nd.) o 3. miejsce: Sporting Paris (Francja) - Rekord B-B 3:2; Figura, Leśków

Opinia trenera – Krzysztof Biłka: - Rywalizację z zespołami stricte nastawionymi na futsal kończymy tuż za podium i z niedosytem, wszak pokonaliśmy wcześniej obu finalistów. Nie jestem jednak pewien czy „niedosyt” to odpowiednie słowo na tym etapie rozwoju piłkarskiego. Wynik końcowy przynosi ów niedosyt, ale jako zespół nie zaprezentowaliśmy się gorzej od rywali podium, a to z mojej perspektywy jest najważniejsze. Sporo z tego turnieju wyniesiemy, z bagażem nowych doświadczeń wejdziemy w okres dalszej pracy. Wszystko co najważniejsze jest przed nami.

Rekord: Białka, Florek - Łach, Pawlus, Madej, Droździk, Kaspera, Figura, Pieniądz, Sekuła, Kajstura, Leśków

U-15 – ćwierćfinały

(sob.) Old Fox Fribourg (Szwajcaria) – Rekord B-B 1:3; Kudzia, Mucha, Dziwisz

(sob.) 1/2 finału: B2M (Francja) - Rekord B-B 2:5; Mucha, Panewka, Kudzia, Folek, Dziwisz

Opinia trenera – Tomasz Skowroński: - W 1/4 finału, w meczu z przyzwoicie grającymi Szwajcarami, zagraliśmy po prostu przyzwoicie – i tyle. Natomiast w półfinale z Francuzami stworzyliśmy obustronnie dobre widowisko. Oba zespoły postawiły na wysoki pressing, w którym byliśmy lepsi i bardziej konsekwentni. Zaprezentowaliśmy się równo, stabilnie i lepiej od naszych rywali.

(nd.) finał: SV Hombrucher (Niemcy) - Rekord B-B 10:2; Mucha - 2

Opinia trenera – Tomasz Skowroński: - Ja nie wiem z czym zderzyliśmy się w finale, czy to był czołg, czy amfibia? Natomiast wiem, że to było piekielnie szybkie, bardzo mocne i „produkcji niemieckiej”. Pod względem fizycznym rywale prezentowali się niewiarygodnie. Niemniej drugie miejsce jest nie do pogardzenia.

Rekord: Szkucik (Mura) - Adamczyk, Mucha, Dziwisz, Zaucha, Matloch, Panewka, Kudzia, Zątek, Torchalski, Kowaliczek, Folek

U-17 – o miejsca 5-7

(sob.) MNK Aurelia (Chorwacja) – Rekord B-B 0:0

(sob.) Gelko Hasselt (Belgia) – Rekord B-B 0:3

gole: Hutyra - 2, Gawlak - 1

"Rekordziści" sklasyfikowani na 5. miejscu w turnieju, w swojej kategorii wiekowej.

Rekord: Mura (Szkucik) - Porębski, Twarkowski, Gawlak, Sajdak, Hutyra, Piękoś, Szczurek, Nowak, Ligocki, Ciućka

Opinia trenera – Andrea Bucciol: - Biorąc pod uwagę jakość rywali i fakt, że naszych chłopaków dzielił jeden rok różnicy wieku na korzyść konkurentów, to muszę dobrze ocenić ten występ. Lepiej nie mogło być, choć… Może mogło, gdy analizuję, może dwa mecze mogliśmy jeszcze w tym turnieju wygrać. Ale błędy w tym wieku są rzeczą naturalną, a przyjechaliśmy tu zbierać doświadczenie. Jestem więc bardzo zadowolony! Tu muszę chłopakom bardzo podziękować, bo zawsze, w każdym meczu, nawet wysoko przegrywanym, walczyli do końca. Mają charakter! My zakończyliśmy udział w turnieju, ale mamy dwa zespoły w finałach – „małym” i dużym”. Jeśli oba wygramy, wrócimy do Bielska bardzo zadowoleni. Jeśli przegramy…, to też wrócimy bardzo zadowoleni, bo i tak wrócimy lepsi.