SMS

SMS | 11-10-18

Nie ma meczów bez znaczenia

Każde spotkanie ma swoją wagę i ciężar gatunkowy, ale najbliższe, sobotnio-niedzielna starcia pierwszoligowej, biało-zielonej młodzieży nabierają szczególnego wymiaru.

***

Po raz drugi w rundzie jesiennej swój mecz „na szczycie” rozegrają bielszczanki. Pierwszy taki precedens miał miejsce, gdy po premierowej kolejce wyjeżdżały do Krakowa, na konfrontację z tamtejszą Wandą. Teraz z pozycji wiceliderek I ligi, grupy południowej podejmą przodującego w klasyfikacji Rolnika Biedrzychowice/Głogówek. Oba zespoły dzieli różnica dwóch punktów oraz fakt, iż piłkarki z Opolszczyzny rozegrały o jedno spotkanie więcej od gospodyń niedzielnej potyczki, którą zapowiada prowadzący „rekordzistki” Marcin Trzebuniak: - Mogę powiedzieć tyle, że trochę znam nasze rywalki, wiem co nieco o ich grze. To doświadczona ekipa, którą cechują m.in. dobrze dopracowane stałe fragmenty. Po nich zdobywają gola lub gole praktycznie w każdym meczu. Nasz cel jest prosty – wygrać. Sposób? Zademonstrować swoją, dobrą piłkę. To jednak jest trochę zależne od kwestii kadrowych, zdrowotnych.

I Liga kobiet, gr. południowa (niedziela, 13:30): Rekord Bielsko-Biała – Rolnik Biedrzychowice/Głogówek

***

Juniorzy Rekordu i Górnika sąsiadują ze sobą w tabeli I ligi, oscylując w środku klasyfikacji, z 14-stopunktowym dorobkiem (identycznie jak ROW Rybnik). Nie zanosi się więc, aby rezultat niedzielnej konfrontacji miał spowodować „trzęsienie ziemi” w rankingu. Niemniej każdy sportowiec swoje cele i ambicje ma. – Dlatego liczę na nasz dobry mecz i na trzy punkty z renomowanym rywalem – mówi szkoleniowiec „rekordzistów” - Bartosz Woźniak. – W znacznym stopniu jesteśmy uzależnieni od personalnego składu w jakim tego dnia wystąpimy. Nasz zespół jest w zasadzie „trzeci w kolejce”, co jest akurat całkiem naturalne. Pierwsi w niej są nasi trzecioligowcy, którzy w ten weekend będą pauzować. Następną drużyną korzystającą z naszych juniorów jest ekipa z ligi okręgowej. Jednak niezależnie od personaliów – powalczymy.    

I Wojewódzka Liga Juniorów (niedziela, 11:00): Rekord Bielsko-Biała – Górnik Zabrze

***

Na czwartej pozycji w tabeli I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych plasują się podopieczni Piotra Kusia. Do trzeciego w tabeli katowickiego Rozwoju bielszczanie tracą dwa „oczka”. I właśnie ekipa ze stolicy Górnego Śląska będzie najbliższym rywalem biało-zielonych. – Jak dotąd tabela wskazuje, że ewidentnie jesteśmy zespołem środka – przyznaje szkoleniowiec Rekordu. – Ten mecz z Rozwojem ma dla nas o tyle ważne znaczenie, że chcemy przerwać serię dwóch porażek. Przełamać passę to jedno, a dwa – chcemy się odbudować. Po wygranych jest lepsza atmosfera, lepiej się trenuje i z większą wiarą w to co się robi. Nie jest tak, że ostatnio gorzej pracujemy, ale wyraźnie dopadł nas pech. Szczęście opuściło nas po meczu z wodzisławską Odrą.

I Wojewódzka Liga Juniorów Młodszych (sob., 11:00): Rekord Bielsko-Biała – Rozwój Katowice

***

Nadzieją na miejsce w nobilitowanej, czołowej trójce rozgrywek I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy jest niedzielny, wyjazdowy mecz 14-latków z ekipą rówieśników z Tyskiego Sportu. Jednakże sytuacja w tabelach I ligi oraz w Centralnej lidze Trampkarzy jest na tyle skomplikowana, że pozycja na podium może być jednocześnie lokatą gwarantującą … utrzymanie! – Może się tak zdarzyć, że piąta lokata nie zapewni zachowania ligowego statusu, a i to bez gwarancji   – przewiduje Tomasz Skowroński, trener graczy z rocznika 2004. – Na szczęście po kłopotach natury zdrowotnej wracamy do optymalnej sytuacji kadrowej. Liczę, że to przełoży się na jakość naszej gry, a w dalszym kontekście na dobre wyniki.

I Wojewódzka Liga Trampkarzy (nd., 11:00): Tyski Sport – Rekord Bielsko-Biała

***

Zawodnicy trenera Daniela Gali – trampkarze młodsi Rekordu – są w poniekąd  analogicznej sytuacji do klubowych ekip trampkarzy i juniorów młodszych. – Można powiedzieć, że z juniorami młodszymi trenera Kusia idziemy łeb w łeb (śmiech) – potwierdza D. Gala. – Liga jest do tego stopnia mega-wyrównana, że ogrywając tyską Siódemkę możemy wskoczyć nie tylko na podium, ale przy splocie korzystnych wydarzeń, nawet na pozycję lidera! Tyle, że jak powiedziałem – w tej lidze każdy jest w stanie punktować, nawet ostatnia w tabeli Polonia Bytom, która zrobiła to … naszym kosztem.

I Wojewódzka Liga Trampkarzy Młodszych (nd. 9:00): Siódemka Tychy – Rekord Bielsko-Biała

TP/foto: PM