Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 14-02-18

Zaangażowanie, „mental” i coś (ktoś) jeszcze

 

Bielszczanki od dwóch tygodni szykują się do udziału w turnieju Final Four.

Stawka sobotni-niedzielnych zmagań w hali przy Startowej 13 – niebagatelna – awans do Ekstraligi Futsalu Kobiet. W półfinałach „akademiczki” z Krakowa zmierzą się z Gwiazdą Prószków (godz. 14:30), natomiast o 17-ej „rekordzistki” staną do gry z Wierzbowianką Wierzbno. Weekendowe wydarzenie zapowiadamy ze szkoleniowcem biało-zielonych – Marcinem Trzebuniakiem.: - Tak naprawdę do tego turnieju przygotowujemy się od dwóch tygodni. W sumie zaś futsalowo pracujemy od czterech miesięcy. To mało czasu na wypracowanie właściwych zachowań, czy reakcji futsalowych. Dlatego trudno mówić o stosowaniu jakichkolwiek schematów w grze. Spodziewam się więc, że o końcowym zwycięstwie w turnieju zadecydują maksymalne zaangażowanie, przygotowanie mentalne i zapewne trochę przypadkowości w grze.

W treningowej pracy M. Trzebuniak może liczyć na szkoleniowe wsparcie Andrei Bucciola, który notuje w ostatnich tygodniach pasmo sukcesów (dwukrotnie zdobyte Młodzieżowe Mistrzostwo Polski w futsalu z ekipami Rekordu U-14 i do lat 16-stu). – Jasne, że szczęśliwa ręka Andrei bardzo się przyda. Zwrócę jednak uwagę na coś innego, mianowicie na nieprawdopodobnie dużą wiedzę Andrei o futsalu. Mam nadzieję, że oba te elementy połączone ze sobą pozwolą nam osiągnąć dobry rezultat na końcu – zakłada trener „rekordzistek”.

Finałowe starcie zaplanowane jest w niedzielne popołudnie, o godz. 16:30. Oczywiście wstęp na zawody w oba dni jest nieodpłatny – zapraszamy.

TP/foto: PM