Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 24-01-18

Rekord B-B – KS Raszyn 7:0 (3:0)

 

Pierwszoligowiec z Mazowsza był rywalem bielszczanek w pierwszym dla nich zimowym test-meczu.

 

Futbolistki z Raszyna zajmują po rundzie jesiennej siódmą pozycję w tabeli I ligi, grupy północnej. Dodajmy, iż w naszym regionie ekipa z Raszyna przebywa na kilkudniowym zgrupowaniu w Węgierskiej Górce. Tymczasem „rekordzistki” – aktualne wiceliderki w klasyfikacji II ligi, gr. śląskiej, są w środku …sezonu futsalowego.

Rekord Bielsko-Biała – KS Raszyn 7:0 (3:0)

1:0 Moskała (1. min.)

2:0 Moskała (27. min.)

3:0 Mandla (41. min.)

4:0 Wawrzuta (71. min.)

5:0 Nowacka (72. min.)

6:0 Franaszek (88. min., z rzutu wolnego)

7:0 Klos (89. min.)

Rekord: Chowaniec – Skolarz, Polnik, Chrząszcz, Bułka, Moskała, Franaszek, Madeja, Nowacka, Mandla, Marchewka oraz Klos, Chwastek, Chóras, Chomiuk, Wawrzuta, Bysko, Łyczko

Potyczka zaczęła się w wymarzony sposób dla gospodyń, które do maksimum wykorzystały szybkość i spryt skrzydłowych – Wioletty Mandli (asysta) i Katarzyny Moskały (gol). A była to raptem 48. sekunda sparingu! Grając z kontry przez pierwsze minuty spotkania bielszczanki „ustawiły” sobie dalszy jego przebieg, z czasem jednak zaatakowały rywalki już na ich połowie, co także dało kolejne bramkowe efekty. Im bliżej końca, tym bardziej w zespole gości widać było skutki obozowej pracy. Piłkarki z Raszyna jeszcze dziś rano zaliczyły trening biegowy wiodący wzniesieniami Beskidu Żywieckiego. W żadnym stopniu nie umniejsza to jednak dobrej dyspozycji biało-zielonych, które konsekwentnie prowadziły grę zmierzającą do podwyższenia prowadzenia. Instynktu strzeleckiego i pomysłu na rozwiązanie boiskowych sytuacji nie można odmówić m.in. autorkom ładnych trafień z dystansu – Klaudii Nowackiej i Agnieszce Franaszek.

W kolejnym sparingu (5 lutego br.) futbolistki Rekordu zmierzą się z zespołem lidera innej z grup II ligi – Respektem Myślenice.

Pomeczowa opinia trenera – Marcin Trzebuniak: - To było dla nas fajne, sparingowe przetarcie, przy dopiero drugim kontakcie tej zimy ze sztuczną trawą. Po zespole z Raszyna widać było trudy ciężkich treningów, ale mnie cieszy przede wszystkim dobra realizacja przedmeczowych założeń taktycznych.  

TP/foto (z meczu Rekord - GieKSa Katowice): PM