Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 10-01-18

Bez presji

Serialu pod nazwą – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w futsalu – ciąg dalszy.

W najbliższy weekend hala w Tychach będzie areną kobiecego czempionatu 18-latek. Po bardzo trudnych, wyrównanych bojach eliminacyjnych udział w finałowej imprezie zapewniły sobie „rekordzistki, które poprzednie Mistrzostwa ukończyły na medalowej, trzeciej pozycji. Ba, w 2016 roku bielszczanki spektakularnie sięgnęły po mistrzostwo kraju. To jest już jednak historia.

Umiarkowany optymizm w bielskim obozie przed sobotnio-niedzielnymi zawodami ma swoje solidne podstawy w udanych grupowych zmaganiach z ekipami z Rybnika oraz Istebnej, w dobrej postawie biało-zielonych w I-ligowej rywalizacji i jak podkreśla Marcin Trzebuniak prowadzący nasz zespół w duecie z Andreą Bucciolem – w dobrym stanie zdrowia podopiecznych. Oddajmy zatem głos trenerowi „rekordzistek”.

- Biorąc udział w ligowej rywalizacji trochę podążyliśmy w przygotowaniach tropem naszych męskich zespołów „U” – przyznaje M. Trzebuniak. - W znacznej mierze skład naszego pierwszoligowego zespołu jest przecież oparty na dziewczynach, które wystąpią w tyskich finałach, a każda gra o punkty jest zawsze lepsza od sparingu. Co mnie najbardziej cieszy, to powrót do zdrowia i dobrej dyspozycji sportowej zawodniczek, które niedawno przechodziły perturbacje zdrowotne. Jedziemy na Mistrzostwa w sile dwunastu zawodniczek, ale …zdrowych zawodniczek. Z formą też chyba nie jest źle. Mówię to na podstawie ostatniego meczu ligowego z Zantką w Chorzowie. Dziewczyny dobrze zagrały w defensywie, a bramkarki nawet bardzo dobrze. Wszyscy wiemy, że bez bramkarek w wysokiej dyspozycji w futsalu nie ma mowy o sukcesie. Na razie za taki uważać będziemy wyjście z grupy eliminacyjnej, a co potem? To się dopiero okaże. Sądzę, że nasz plan minimum jest jak najbardziej do wykonania, zwłaszcza jeśliby postawa z meczów ligowych znalazła przełożenie na turniej finałowy. Wiem jakie miejsca zajmował nasz zespół U-18 w poprzednich latach, ale pamiętajmy – to był całkiem inny personalnie team. Dlatego fajnie, że takie sukcesy miały miejsce w przeszłości, ale liczy się teraźniejszość, a w niej nie nakładamy na siebie dodatkowych, zbędnych ciężarów, czyli niepotrzebnej nikomu presji – zaznacza szkoleniowiec bielszczanek.

BTS Rekord Bielsko-Biała U-18

Bramkarki: Wiktoria Berdys, Wiktoria Chowaniec

Zawodniczki z pola: Dominika Bułka, Kamila Bysko, Dominika Chomiuk, Anna Chóras, Dżesika Cieślar, Wiktoria Gabzdyl, Martyna Klos, Klaudia Nowacka, Magdalena Skolarz, Karolina Wawrzuta

Trenerzy: Andrea Bucciol i Marcin Trzebuniak, kierownik drużyny: Marta Dudziak   

Program eliminacji MMP U-18 kobiet – tutaj.

TP/foto: Paweł Mruczek