Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 13-01-22

Podbramkowo

 

Niedzielna porażka ze Słomniczanką ma przełożenie na miejsce bielszczanek w tabeli Ekstraligi futsalu, gr. południowej.

Czy w ślad za tym pójdą dalsze konsekwencje? To okaże się po następnych seriach gier, w tym po niedzielnym meczu z AZS-em UJ – miejmy nadzieję, że nie! Zwłaszcza, że jak podkreśla Samuel Jania, trener biało-zielonych: - Nie zapomnieliśmy jak się gra, kwestia tkwi raczej w „mentalu”, niż na parkiecie. Musimy się pozbierać i punktować, aby zakończyć rundę zasadniczą w górnej części tabeli, a nie z myślą o barażu o utrzymanie… – twardo stawia sprawę szkoleniowiec „rekordzistek”.

A zadanie przed gospodyniami (na czwartej pozycji w tabeli – przyp. TP) niedzielnej konfrontacji niełatwe. „Jagiellonki” od porażki 3:8 z bielszczankami poczyniły wyraźny progres, skrzętniej gromadzą punkty, sprawiają wrażenie znacząco lepiej zgranego, poukładanego zespołu. Przy tym żądza rewanżu za wysoką przegraną z połowy listopada ubr. będzie zapewne motorem napędowym dla krakowianek.

„Rekordzistki” bynajmniej nie zanotowały w minioną niedzielę jakiegoś drastycznie słabego występu w starciu ze Słomniczanką. Potrafiły narzucić wysokie tempo gry, kreować podbramkowe sytuacje, ale niestety – całkowicie zawodziły strzelecko. Nastawienie w rodzaju – a i tak w końcu wpadnie, okazało się kompletnie zawodne. „Zero” na koncie bramkowych zdobyczy po prostu nie przystoi. Okazja do tzw. przełamania rysuje się wyborna, gdyż naprzeciw stanie ekipa utytułowana i plasująca się aktualnie na pozycji wicelidera. Ewentualna wygrana pozwoliłaby na zrównanie się dorobkiem z „akademiczkami”, co ma niebagatelne znaczenie, gdy spojrzeć na nieuchronny finisz zasadniczej części futsalowego sezonu.

Pisząc o trudach nadchodzącej potyczki mamy również na uwadze kwestie natury personalnej w bielskim obozie. Skład meczowej kadry jest w pewnym stopniu zależny od postępów „rekordzistek” w weekendowych Młodzieżowych MP U-17 w Żorach. Udział bielszczanek w mistrzowskiej rywalizacji łączy się także z ewentualną transmisją internetową meczu Ekstraligi, z hali w Cygańskim Lesie. O szczegółach będziemy informować za pośrednictwem klubowych mediów.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

(niedziela, g. 18:00) Rekord Bielsko-Biała – AZS UJ Kraków

TP/foto: PM