Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 12-01-22

Mają swoje atuty

 

Kolejna grupa biało-zielonych rusza do finałowej rywalizacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski, w Żorach, w najbliższy weekend zaprezentują się 17-latki.

Trzecie miejsce w wodzisławskim turnieju pierwszego etapu, pierwsza pozycja w „domowych” zawodach drugiej części eliminacji, tak kształtowała się droga bielszczanek do weekendowych finałów Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 kobiet w futsalu. Czy daje to jakąkolwiek podstawę do snucia prognoz i rokowań? Nie, zdecydowanie – nie! Zresztą w równym stopniu dotyczy to każdej z kategorii wiekowych MMP, i to bez względu na płeć. Natomiast, choćby ze względu na samo reprezentowanie biało-zielonych barw klubu z Cygańskiego Lasu, „rekordzistki” – a priori – lokowane będą w gronie faworytek do eksponowanych miejsc w turnieju, który rozegrany zostanie w Żorach. Dlatego zamiast wróżyć z fusów, na kilkadziesiąt godzin przed inauguracją trzydniowego czempionatu, porozmawiajmy ze szkoleniowcem bielszczanek – Samuelem Janią.

 

Spore grono „rekordzistek”, 17-latek, ma już niemałe doświadczenie w rywalizacji z seniorkami, czy to Ich główny atut, w kontekście zbliżających Mistrzostw?

- Myślę, że głównym atutem jest to, że tak naprawdę od kilku lat pracujemy w podobnym gronie, przechodząc kolejne etapy szkolenia. Oczywiście, bezsprzecznie rywalizacja z seniorkami buduje pewność siebie i nawyki, które w zmaganiach z rówieśniczkami pozwalają naszym zawodniczkom szybciej dokonywać właściwych wyborów.

Udział w dwustopniowych eliminacjach, jak sądzę, sprzyjał zgraniu biało-zielonych…

- Zdecydowanie! Nie zwykliśmy narzekać w momencie, kiedy mamy okazję rywalizować z innymi zespołami, bo to najlepsze narzędzie do nauki i rozwoju. Jeśli chodzi o tę grupę, to jest ona niezwykle pozytywnie nastawiona do działania, zintegrowana ze sobą, co pozwala szybciej znaleźć wspólny język na parkiecie.

Jakie nadzieje możemy wiązać z udziałem „rekordzistek” w MMP?

- Ja mam nadzieję, że uśmiech nie będzie nam schodził z twarzy w żadnym momencie turnieju! Jako zespół mamy również nadzieję na dobrą, futsalową zabawę w swoim gronie. Walka o każdy centymetr parkietu, chęć dominacji w każdym meczu i ciągłe szukanie dobrych rozwiązań – z takim podejściem przystąpimy do turnieju. Będziemy cieszyć się każdym meczem i w każdym ambitnie będziemy walczyć o zwycięstwo!

Kadra Rekord U-17 Bielsko-Biała 

Roksana Dołowicz (bramkarka) Maria Suwada, Marlena Słowik, Magdalena Piekarska, Wiktoria Pieczka, Martyna Gąsiorek, Laura Kłębek, Julia Palichleb, Zofia Śmietana, Hanna Wieczorek, Karolina Biczak, Martyna Galus, Patrycja Kielesz (zawodniczki z pola)

Sztab: Samuel Jania (trener), Michał Majnusz (II trener), Marta Dudziak (kierowniczka drużyny), Anatolii Kozachuk (fizjoterapeuta)

Program i wyniki turnieju – tutaj

TP/foto: PM