Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 04-03-21

Trenerski dwugłos

 

Po zasadniczej części rozgrywek Ekstraligi Futsalu Kobiet pora na ćwierćfinałowe dwumecze Mistrzostw Polski, w sezonie 2020/21.

Bielszczanki, które zajęły pierwszą pozycję w grupie południowej zmierzą się na wyjeździe z czwartą ekipa gr. północnej – AZS UG Gdańsk. Początek sobotniego spotkania w gdańskiej Ergo Arenie o godz. 16:00, z darmową transmisją internetową na kanale youtube KP Sport. Jako zapowiedź tego wydarzenia potraktujcie Państwo przedmeczowe opinie trenerów obu zespołów.

Tomasz Aftański (szkoleniowiec AZS UG Gdańsk): - Bardzo cieszymy się na dwumecz z bielskim Rekordem, z tak uznaną marką na futsalowym rynku. Nawet przed sezonem myśleliśmy o meczach sparingowych z bielszczankami, no ale nie udało się… Cieszymy się także na możliwość przyjazdu do Bielska-Białej, będzie znakomita okazja pokazać dziewczynom kolebkę polskiego futsalu, siedzibę mistrzów kraju. A od sportowej strony? Czeka nas bardzo trudne zadanie, wiemy z kim przyjdzie się zmierzyć. Doskonale wiemy o tym, że Rekord wygrał każde z dziesięciu spotkań w zasadniczej fazie sezonu. Cóż, postaramy się niczym Dawid postawić Goliatowi. Chciałbym, abyśmy w pierwszym z meczów zanotowali taki rezultat, który wywoła w rewanżu spore emocje.

Samuel Jania (trener Rekordu Bielsko-Biała): - „Akademiczki” z Gdańska to nie jest ekipa „z przypadku”, swoje futsalowe walory mają. Jasne, że jedziemy nad morze w roli faworyta, ale bez obaw z tego tytułu. Mamy zagrać swoje, narzucić swój styl gry i możliwie szybko przejąć kontrolę nad meczem. Im szybciej strzelimy gola, tym prędzej wejdziemy na właściwe tory, najkrócej mówiąc – będzie nam się łatwiej grało. A na razie koncentrujemy się na sobie, na własnych przygotowaniach do meczu, które procentowo podzieliłbym tak – siedemdziesiąt to skupienie się na własnej robocie, trzydzieści – rozpracowywanie rywalek. Nie graliśmy nigdy wcześniej z gdańskim AZS-em, ale nie ma to – w mojej opinii – większego znaczenia. Po to się trenuje i gra, aby rozgrywać takie mecze, spotkania o taką stawkę.

Pary 1/4 finału MP:

AZS UEK Słomniczanka Słomniki – AZS AWF Warszawa

Rolnik Biedrzychowice Głogówek – AZS UAM Poznań

Unifreeze Górzno – AZS UJ Kraków

(sob., 16:00) AZS UG Gdańsk – Rekord Bielsko-Biała (rewanż – sobota, 13.03.br., godz. 13:00)

TP/foto: PM