Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 19-11-20

Na dwóch frontach

Przed tygodniem, w Słomnikach, bielszczanki zainaugurowały swój trzeci sezon w Ekstralidze Futsalu Kobiet.

Nawet jeśli wziąć pod uwagę, że przed rozgrywkami ekipa brązowych medalistek MP została kadrowo przetrzebiona, to i tak premierę po zwycięstwie „rekordzistek” 8:2 uznajemy za nad wyraz udaną. W najbliższą sobotę poprzeczka wymagań dla biało-zielonych powędruje wyżej, do Cygańskiego Lasu bowiem zjedzie broniąca tytułu mistrzowskiego drużyna AZS UJ Kraków. Nawet jeśli, jak mówią i piszą, u „Jagiellonek” po wydarzeniach minionego sezonu zdecydowano się na wzmocnienie futbolowego filaru, to ekipa pięciokrotnych mistrzyń Polski ma siłę i moc. Boleśnie przekonała się o tym przed tygodniem drużyna Rolnika Biedrzychowice/Głogówek, przegrywając z krakowiankami 1:9! Przy okazji warto przypomnieć rezultaty meczów Rekordu z „akademiczkami” z sezonu 2019/20, pod Wawelem gospodynie wygrały 6:3, ale już w rewanżu bielszczanki zgoła niespodziewanie zwyciężyły 8:1. Podobne rozstrzygnięcie, niekoniecznie w podobnych rozmiarach, byłoby mile przyjęte.

W sobotni wieczór na naszej stronie internetowej będziemy informować na bieżąco o rezultacie spotkania.

Ekstraliga Futsalu Kobiet (sob., g. 18:00) Rekord Bielsko-Biała – AZS UJ Kraków

***

Po krótkiej regeneracji czeka „rekordzistki” kolejna wyprawa na Mazowsze. We wtorkowy wieczór, w Piastowie, rozegrany zostanie zaległy, zarazem ostatni mecz rundy jesiennej w I lidze. Piłkarki miejscowej Piastovii nie zaznały dotąd smaku zwycięstwa, z dorobkiem dwóch punktów zajmując przedostatnią, 11. pozycję. Wspomnieć warto, że tego dnia, w którym bielszczanki zapewniły sobie w Radomiu awans do 1/8 Pucharu Polski, zespół z Piastowa w spotkaniu 1/32 ograł 3:2 drugoligowy KS Raszyn.

Po odrobieniu tej zaległości przez kilka najbliższych, długich tygodni biało-zielone będą już wolne od futbolowych zajęć. Warto byłoby spędzić zimę na pozycji wicelidera, a tę lokatę gwarantuje wyłącznie wygrana we wspomnianej potyczce.

I liga kobiet (wtorek, g. 18:00) Piastovia Piastów – Rekord Bielsko-Biała   

TP/foto-archiwum: PM