Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 09-10-19

Biało-czerwone „rekordzistki”

Miło, że nasze zawodniczki coraz częściej dostępują zaszczytu przywdziewania barw narodowych.

***

Na Węgrzech rozegrano turniej kwalifikacyjny UEFA European Women’s U-17 Championship, czyli Mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. Podopieczne Marcina Kasprowicza na wstępie rozgromiły rówieśniczki z Kazachstanu 10:0, by następnie ograć 4:1 Bułgarki. W ostatnim spotkaniu Polski uległy 0:1 gospodyniom zawodów, co akurat nie miało większego znaczenia, bowiem nasze reprezentantki oraz Madziarki już przed spotkaniem zagwarantowały sobie awans do dalszej fazy ME. W każdym z turniejowych  spotkań wystąpiła „rekordzistka” – Karolina Czyż (na zdjęciu pierwsza z lewej), która w meczu z Bułgarkami zdobyła jednego z goli dla naszego zespołu. Przez cały turniej rolę rezerwowej bramkarki pełniła, powołana w trybie „awaryjnym” inna z biało-zielonych, Natalia Majewska.

***

Towarzyski dwumecz z Czeszkami zaliczyła najmłodsza z kobiecych reprezentacji narodowych, kadra do lat 15-stu. W jej składzie znalazły się dwie zawodniczki Rekordu – Marta Predecka i Martyna Gąsiorek. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, iż w pierwszym ze spotkań, w czeskim Nachodzie, padł remis 2:2. W rewanżu, który rozegrano w Wałbrzychu 3:1 zwyciężyły biało-czerwone.

***

Wspominana nieco wyżej Natalia Majewska już w sierpniu br., w Pruszkowie wzięła udział w nowatorskim projekcie PZPN – „Goalkeeper PRO”. Na kilkudniową konsultację szkoleniową zaproszono dziesięć uzdolnionych bramkarek z całego kraju.  – Celem tej konsultacji jest ogólna diagnostyka aktualnych możliwości tych bramkarek. Chcemy zdefiniować ich mocne strony, ale też ewentualne mankamenty, które można poprawić. Dzięki temu na kolejnym obozie będziemy mogli uformować grupy bardziej pod temat zajęć rozwijających. Wszystko po to, by pomóc tym młodym piłkarkom w wejściu na wyższy poziom – mówił po pruszkowskim zgrupowaniu serwisowi Łączy Nas Piłka Andrzej Dawidziuk, który w PZPN odpowiada za szkolenie bramkarzy i bramkarek. I oto do siedziby klubu, na Startową 13, dotarło kolejne powołanie dla Natalii, na następną konsultację, która tym razem odbędzie się Grodzisku Wielkopolski, w terminie 20-22 października br.

TP/foto: PM