Drużyna kobiet

Drużyna kobiet | 02-12-18

I to się nazywa otwarcie sezonu!!!

Najwyższy stopień podium Młodzieżowych Mistrzostw Polski 18-latek w futsalu znów biało-zielone!

To drugi taki precedens w historii, bowiem wcześniej „rekordzistki” sięgnęły po złoto w tej kategorii wiekowej w sezonie 2015/2016. I tylko dla formalności przypomnijmy, że w klubowym skarbcu są jeszcze dwa brązowe medale oraz jeden tytuł wicemistrzowski, także U-18. W miniony weekend bielszczanki napisały w Toruniu nową historię. Co więcej, to była taka uwertura nowego sezonu w krajowym, młodzieżowym futsalu, że niejeden mógłby pomarzyć o identycznym finale. Oto kilka pierwszych, „gorących” i siłą rzeczy emocjonalnych, komentarzy z biało-zielonego obozu.

Janusz Szymura (prezes klubu): - Mocne uderzenie na otwarcie sezonu! A czy spodziewane? Powiem tak, w piłce kobiecej nic nie jest do zaplanowania. O ile w męskim futbolu czy futsalu to i owo da się przewidzieć, to planowanie czegokolwiek w tych dyscyplinach u kobiet jest chyba zbyt ryzykowne. Bardzo cieszy taki sukces na otwarcie sezonu. O razu dziewczyny wysłały taki sygnał męskim ekipom – patrzcie, jesteśmy dobre i w tej odmianie piłki nożnej! Dane mi było obejrzeć w internecie większą część meczów z udziałem naszych dziewcząt. Widać było, że wykazały sporo tzw. ducha walki. W samym finale widać już było, że założenia taktyczne odeszły na bok. I myślę, że fajnie się stało. Im więcej woli walki i serca w tak młodym wieku, tym lepiej rokuje to na przyszłość. Wielkie gratulacje dla dziewcząt, wielkie gratulacje dla trenerów -  Marcina Trzebuniaka i wspierającego go – Andrei Bucciola.

Piotr Szymura (dyrektor sportowy Rekord SSA, trener drużyny U-20) – Tuż po zakończeniu meczu moich chłopaków w drugiej lidze mogę powiedzieć tylko tak – dla drużyny, dla trenerów Marcina Trzebuniaka i Andrei Bucciola oraz będącego z nami o niedawna – Samuela Jani, wielkie podziękowania i gratulacje za to, że pięknym akcentem rozpoczynamy futsalowe zmagania w nowym sezonie!

Andrea Bucciol (trener): - To już chyba moje dziewiąte złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu… Nie mam pewności, sam już się gubię. (śmiech) Dobrze zagraliśmy w dzisiaj w ćwierć- i w półfinale. Były założenia, były zadania do wykonania. I wszystko to dziewczyny w tych meczach zrealizowały, zagrały to co trzeba. Problemy połączone ze zmęczeniem pojawiły się w finale z Tarnovią, ale w sumie wygrała najlepsza drużyna turnieju. Mamy zasłużone i wymarzone złoto! Gratulacje dla wszystkich dziewczyn przede wszystkim za serce wkładane w grę. One na boisku nie kalkulują, nie kombinują, grają dla swojej radości. To się musi podobać.

Marcin Trzebuniak (trener): - Futsal się obronił w tych mistrzostwach, bo moim zdaniem najlepiej zaprezentowały się w tym turnieju zespoły, które najwięcej czasu poświęcają treningom w hali, czyli my i krakowska Wanda. Naszym dziewczętom należy się wielki szacunek, gdyż praktycznie w każdym meczu były lepsze od rywalek, górowały nad nimi. A wcale łatwo nie było, bo zmuszone były do kreowania gry, musiały starać się szybciej od rywalek zdobyć pierwszego gola. Chwała im za to! Tym medalem i mistrzostwem spełniły swoje marzenia.

Aleksandra Kaim (kapitan drużyny, MVP turnieju): - Dziękuję za płynące zewsząd gratulacje. Mój indywidualny tytuł jest tak naprawdę zasługą całej drużyny. Właśnie tym wygrałyśmy Mistrzostwo Polski, że przez cały czas byłyśmy razem. Dałyśmy radę. A najtrudniejsze momenty, to chyba mecz z ROW-em Rybnik i sam finał. Tarnowianki zagrały w nim całkiem inaczej, niż w grupie eliminacyjnej, bardziej agresywnie.

Martyna Klos (zdobywczyni trzech goli): - To mój pierwszy medal w Rekordzie. Cieszy tym bardziej, bo złoty! Przed wyjazdem do Torunia nie miałyśmy żadnych planów, czy założeń. Chciałyśmy po prostu zajść jak najdalej w turnieju, być jak najwyżej i pokazać się z jak najlepszej strony. W medal uwierzyłyśmy dopiero po ćwierćfinale. O kolorze jeszcze wtedy nie myślałyśmy, ale jak wiadomo – apetyt rośnie w miarę jedzenia.

BTS Rekord Bielsko-Białamistrzynie Polski 2018

Bramkarki: Wiktoria Chowaniec, Natalia Majewska

Zawodniczki z pola: Dominika Bułka, Kamila Bysko, Dominika Chomiuk, Anna Chóras, Martyna Cygan, Aleksandra Kaim, Martyna Klos, Faustyna Kubica, Klaudia Nowacka, Julia Rusin, Natalia Sablik

Trenerzy: Andrea Bucciol i Marcin Trzebuniak, fizjoterapeuta: Szymon Spisak

Spisał: TP/foto: polskapilkakobiet.pl