Futsal

Futsal | 15-05-18

Jeszcze nie czas na fetę (wideo) + echa medialne

Trudny bój z chorzowianami w filmowym skrócie, z fachowym komentarzem szkoleniowca „rekordzistów” – Andrzeja Szłapy.

 

Media o meczu Rekord – Clearex:

Galeria zdjęć autorstwa Marka Łękawy – tutaj.


www.futsalekstraklasa.pl - Słabszy dzień mistrza 

Niespodzianka! Clearex Chorzów nie dał się pożreć w jaskini lwa: pokonał mistrza kraju, BTS Rekord 4:2 i choć jest czwarty w tabeli, to ma tylko dwa punkty straty do drugiej Gatty Zduńska Wola. To pierwsza w sezonie porażka Rekordu.


www.sportowefakty.wp.pl - Futsal: Pierwsza porażka Rekordu, Clearex walczy o medal

Rekord w niedzielę mógł cieszyć się z mistrzostwa Polski. W poniedziałek bielszczanie doznali pierwszej porażki w rozgrywkach, przegrywając 2:4 z Clearexem. Chorzowianie walczą o miejsce na podium.


www.slzpn.katowice.pl - Radość z mistrzostwa i smutek po pierwszej porażce 

To było wyjątkowe wydarzenie, choć nie do końca takie jakiego oczekiwali kibice futsalowej drużyny Rekordu Bielsko-Biała. Podopieczni Andrzeja Szłapy, po niedzielnej porażce wicelidera Gatty Zduńska Wola, do poniedziałkowego spotkania w swojej hali z drużyną Clearex Chorzów przystępowali już mając pewność, że obronili mistrzowski tytuł. Radość zmąciła jednak porażka, bo po 23 zwycięstwach z rzędu i remisie w poprzedniej kolejce, bielszczanie pierwszy raz w tym sezonie musieli przełknąć gorycz porażki. Przegrali bowiem 2:4.


www.slzpn.katowice.pl - Słodko-gorzki smak mistrzostwa Rekordu

Trener Andrzej Szłapa poprowadził futsalową drużynę Rekordu Bielsko-Biała do historycznego sukcesu. Zespół z Cygańskiego Lasu zaczął sezon 2017/2018 od zwycięstwa w meczu o Superpuchar, następnie wywalczył Puchar Polski i może się już cieszyć z mistrzostwa Polski. Choć do zakończenia rozgrywek pozostały jeszcze dwie kolejki bielszczanie, mając 7 punktów przewagi nad wiceliderem, już od niedzieli mogą świętować obronę tytułu.


www.laczynaspilka.pl - [FUTSAL EKSTRAKLASA] Tytuł mistrzowski powędrował do Rekordu 

Innego scenariusza od połowy sezonu zasadniczego właściwie nikt sobie nie wyobrażał. Rekord zapracował sobie na tytuł mistrza Polski jak nikt nigdy wcześniej, w sezonie zasadniczym wygrywając wszystkie 22. mecze, ale w ostatecznym rozrachunku bielszczanie koronacje zawdzięczają... rywalom z Torunia.


www.beskidzka24.pl - Mistrzowie pokonani (Galeria)

Zakończyła się fantastyczna seria Rekordu bez porażki w aktualnym sezonie. Została przerwana przez chorzowski Clearex.


www.sportowebeskidy.pl - Nic nie może przecież wiecznie trwać 

Porażka z Clearexem dla Rekordu miała wymiar czysto symboliczny, wszak bielszczanom już nikt tytułu mistrzowskiego nie zabierze.


www.chorzowianin.pl - Znakomity mecz Cleareksu przerwał serie mistrza 

Rekord Bielsko-Biała w niedzielę zapewnił sobie tytuł mistrzowski. Chciał zakończyć sezon bez porażki, ale w poniedziałkowy wieczór uległ we własnej hali chorzowskiemu Cleareksowi. Dla naszego zespołu to kluczowe zwycięstwo w walce o medal. Pojawia się szansa nawet na srebro!


www.tubachorzowa.pl - Mistrz pokonany!

Clearex Chorzów pokonał wczoraj w wyjazdowym spotkaniu mistrza kraju, Rekord Bielsko-Biała 4:2 (1:1). Mecz odbył się w ramach 25. kolejki Futsal Ekstraklasy. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Piotr Łopuch (4:27, 36:40), Szymon Łuszczek (23:30), Sebastian Leszczak (35:17); dla gospodarzy Oleksandr Bondar (4:15, 38:28).


www.clearex-chorzow.pl - Clearex pokonał na wyjeździe Rekord 4:2

Mnóstwo strzałów, walki, nerwów, podbramkowych sytuacji, parad bramkarzy, strzały w słupek, przedłużone rzuty karne. Słowem – starcie bielskiego Rekordu z CLEAREX-em Chorzów.

 

 

Rekord TV/ŁB/TPfoto: Marek Łękawa