Futsal

Futsal | 08-03-18

Aktualności z krajowych parkietów

Lider pauzuje, ale nikt nie próżnuje.

 ***

Po poniedziałkowej wygranej 6:5 bielszczan w Toruniu zespół lidera Futsal Ekstraklasy podtrzymał zwycięską passę. Trzypunktowa zdobycz do końcowej syreny wisiała na włosku, dlatego najbliższy weekend zostanie poświęcony na odpoczynek i analizę meczu z FCT. Po wycofaniu się z udziału w rozgrywkach Lex Kancelarii Słomniki „rekordziści” kolejne punkty otrzymają walkowerem. – To będzie dobry czas na wyciągnięcie wniosków po potyczce z FC Toruń – zapowiedział w jednym z pomeczowych wywiadów Andrzej Szłapa, szkoleniowiec mistrzów kraju. Jak celnie zauważył trener Rekordu ten mecz był niczym „dwa w jednym”, w trakcie którego goście rozegrali zarazem najlepszą i najgorszą połowę w bieżącym sezonie.

***

Clearex Chorzów uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów bieżącej edycji Halowego Pucharu Polski. Obrońcy trofeum pokonali w środowy wieczór na wyjeździe lubelski AZS UMCS 4:1. Mecze 1/4 finału zaplanowano już na przyszły tydzień. 14 marca br. zmierzą się: SAN Łódź z Red Dragons Pniewy, chojnickie Red Devils podejmą MOKS Słoneczny Stok Białystok, a chorzowianie wyjadą do Zielonej Góry na spotkanie z tamtejszym AZS UZ. Bielszczanie swoją konfrontację ćwierćfinałową rozegrają na wyjeździe, w czwartek (15 marca br.), o godz. 19:00. Rywalem bielszczan będzie zespół II-ligowego KS Polkowice.

***

Także wczoraj środowisko futsalowe obiegła informacja o powrocie na trenerską ławkę w Futsal Ekstraklasie Andrei Bucciola. Włoski szkoleniowiec doskonale znany z pracy m.in. w Rekordzie i reprezentacji Polski w najbliższy weekend poprowadzi ekipę MKF-u Solnego Miasta Wieliczka w konfrontacji z FC Toruń. Nowy angaż A. Bucciola zbiegnie się zatem w czasie z rozstaniem szkoleniowca z przedstawicielem czeskiej Chance Ligi – Ocelem Trzyniec, który w najbliższy piątek zakończy sezon 2017/2018.

***

Nie udało się biało-czerwonym rozegrać towarzyskiego dwumeczu z Brazylią przed słoweńskim turniejem UEFA Futsal EURO, ale co się odwlecze… Reprezentacja Polski w okresie świątecznym rozegra dwa spotkania w Kraju Kawy. Do spotkań z Brazylijczykami dojdzie 31 marca i 1 kwietnia br., prawdopodobnie w Kurytybie. Selekcjoner Błażej Korczyński jeszcze nie wystosował wprawdzie oficjalnych powołań na ten dwumecz, ale w ubiegłotygodniowej rozmowie przed kamerą Rekord TV dał wyraźnie do zrozumienia, iż kilkoro „rekordzistów” może liczyć na nominację.

***

Od Futsal Ekstraklasy rozpoczęliśmy przegląd aktualności, na niej zakończmy. Co prawda 17. kolejka odbędzie się bez udziału lidera rozgrywek, co bynajmniej nie znaczy, że zabraknie w terminarzu atrakcyjnie zapowiadających się spotkań. „Gwoździem programu” wydają się być śląskie derby, czwarty w tabeli gliwicki Piast podejmie piąty w rankingu Clearex Chorzów. Bez wdawania się w szczegółową analizę szans i możliwości wygrania tego starcia przez jakąkolwiek z wymienionych ekip, określmy to w ten sposób – remis nie urządza nikogo.

Nie mamy stuprocentowej pewności czy wszystkie, ale zapewne większość z sobotnich spotkań transmitować będzie TVcom.pl.

TP/foto: Paweł Mruczek