Futsal

Futsal | 31-01-18

Andrzej Szłapa dumny ze swoich następców i podopiecznych

Wśród rozlicznych relacji i komentarzy opiewających remis 1:1 biało-czerwonych z Rosją, Państwa uwadze polecamy wywiad z trenerem „rekordzistów”.

Pełen zapis rozmowy znajdziecie klikając tutaj, a poniżej kilka fragmentów przytoczonych za serwisem internetowym Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

(…)- Kto pana zdaniem zasłużył na miano bohatera meczu?

- Za zaangażowanie i walkę od początku do samego końca oraz wytrzymanie trudów tej walki pochwalić trzeba wszystkich. Z racji codziennych obowiązków najuważniej przyglądałem się trójce moich podopiecznych, grających w Rekordzie i mogę być z nich dumny. Michał Kałuża „zamknął bramkę”. Artur Popławski „trzymał defensywę”, a Michał Kubik dziewięć sekund przed końcem meczu strzelił wyrównującego gola. Z pozostałych zawodników szczególnie podobała mi się gra w ofensywie Mikołaja Zastawnika, ale jeszcze raz podkreślę, że na ten wynik zapracowała cała drużyna. Zafunkcjonowało wszystko to co musiało „wypalić”, żeby w takim meczu osiągnąć dobry wynik (…).

- Gdzie będzie pan oglądał mecz z Kazachstanem?

- Tak się złożyło, że w czwartek o godzinie 16.00 zagramy w swojej hali towarzyski mecz z Kardinalem Równe. Ukraiński zespół przyjechał bowiem do Polski na trzy mecze i w środę zmierzy się z Cleareksem, a w piątek z Piastem Gliwice. Jesteśmy w trakcie mocnych treningów i nie mamy najmocniejszego składu, bo oprócz trzech reprezentantów Polski brakuje nam też na zajęciach dwóch reprezentantów Czech. Jednak ci którzy pozostali, a jest ich dziesięciu, bo dołączył do nas jeszcze Krzysiek Iwanek z drużyny juniorów, będą mieli okazję zmierzyć się z solidnym rywalem. I po tym meczu, niemal prosto z parkietu usiądziemy w klubowej kawiarni, żeby oglądać mecz z Kazachstanem na dużym ekranie. Zapraszamy też sympatyków futsalu i mam nadzieję, że będziemy przeżywać radosne chwile.  

Pozostaje tylko dołączyć się do zaproszenia Andrzeja Szłapy na Startową 13 oraz ściskać kciuki za biało-czerwonych.

dodał: TP/foto: PM