Futsal

Futsal | 07-12-17

Ostatni akcent udanego roku

W najbliższy weekend, drużyny ekstraklasy wyjdą na boisko po raz ostatni w tym roku.

Dziesięć kolejek, dziesięć zwycięstw biało-zielonych, takiej serii nie notował od dawna nikt, na parkietach ekstraklasy futsalu. Przed nami ostatnia seria gier i naprawdę duża szansa przed naszą drużyną, by ten niezwykle korzystny bilans jeszcze poprawić. Przed nimi bowiem wyjazd do Wieliczki, na sobotnie spotkanie z ekipą Solnego Miasta, która znajduje się na przeciwległym biegunie tabeli

Patrząc na dotychczasowe osiągnięcia obu drużyn, nietrudno wskazać faworyta sobotniej rywalizacji. Nawet najstarsi kibice Rekordu, nie pamiętają zapewne takiej sytuacji, aby w 11. kolejce, przyszło się nam mierzyć z drużyną, która miałaby do bielszczan aż 24 punkty straty. Nawet nie warto przytaczać, porównywać zdobyczy i strat bramkowych obu zespołów. Czy wobec tego zawodnicy z Solnego Miasta mogą mieć jakiekolwiek nadzieje na wygraną?

Szukając „na siłę” szans dla gospodarzy sobotniej potyczki, możemy przypomnieć, że dotychczas w hali w Wieliczce oba zespoły spotkały się tylko raz. Nie był to jednak mecz ligowy, a rewanż w ćwierćfinale Halowego Pucharu Polski w sezonie 2015/20016. Spotkanie zakończyło się wynikiem, który w sobotę, zespół z Małopolski przyjąłby „w ciemno” - 1:1. Do dalszych gier awansowali jednak „rekordziści”, bowiem w pierwszym spotkaniu zwyciężyli w stosunku 6:1.

Solne Miasto gra w ekstraklasie drugi sezon i wygląda na to, że w drugim kolejnym płaci przysłowiowe „frycowe”. Jako beniaminek, w ubiegłym sezonie radził sobie podobnie jak w tym, okupując raczej dolne rejony tabeli i do końca walcząc o ligowy byt. Regulaminowo rzecz biorąc – nie udało się – drużyna z Wieliczki zajęła pozycję numer 11., oznaczającą relegację do I ligi. Darem od losu dla naszego najbliższego rywala, okazały się kłopoty organizacyjne Euromastera Głogów, który ostatecznie wycofał się z rozgrywek zwalniając miejsce w ekstraklasie dla Solnego Miasta.

Czy tym razem batalia o utrzymanie zakończy się sukcesem? Dotychczasowe wyniki wskazują, że będzie o to bardzo trudno, ale...

- Moim zdaniem Solne Miasto gra dużo lepiej niż w ubiegłym sezonie. Wiem, jak do tej pory nie widać tego po wynikach, ale uważam, że to przyjdzie z czasem. Grają lepszy futsal, w poprzednich rozgrywkach było w ich grze sporo chaosu, teraz zdecydowanie przyjemniej patrzy się na poczynania tego zespołu – twierdzi Rafał Szlaga, komentujący mecze Futsal Ekstraklasy w telewizji SportKlub.

Nie mamy nic przeciwko, by Solne Miasto przez najbliższe lata nadal grało w elicie. Tym bardziej, że potyczkę poprzedzi niecodzienny akt - podpisanie listu intencyjnego o podjęciu współpracy Szkół Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord i SMS Wieliczka. Z tej okazji przed sobotnim „daniem głównym”, czyli spotkaniem o punkty Futsal Ekstraklasy, odbędzie się przedmecz, w którym zagrają uczniowie obu szkół z rocznika 2006. To początek zakrojonej – miejmy nadzieję – na szerszą skalę współpracy.

Mecz Rekordu z Solnym Miastem rozpocznie się o godzinie 18:00, a transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na lajfytv.pl.

MH/foto: PM