Futsal

Futsal | 14-01-22

Piątka+ na EURO

Selekcjoner futsalowej reprezentacji Polski Błażej Korczyński ogłosił skład 14-osobowej kadry, która wystąpi w Mistrzostwach Europy.

W gronie powołanych znalazło się pięciu graczy aktualnego mistrza Polski i lidera Statscore Futsal Ekstraklasy – bielskiego Rekordu. W czternastce nominowanych do udziału w UEFA Futsal EURO 2022 są: Bartłomiej Nawrat, Michał Kubik, Michał Marek, Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik.

W eliminacyjnej grupie C, w amsterdamskiej Ziggo Dome, Polacy będą mieć za rywali reprezentacje: Chorwacji (21.01., g. 20:30), Słowacji (25.01., g. 20;30) i Rosji (29.01., g. 14:30). Turniejowe transmisje zaplanowane zostały w TVP Sport.

Dodajmy, iż w składzie reprezentacji Serbii na ME znalazł się inny z zawodników Rekordu – Stefan Rakić (na zdjęciu poniżej). W grupie A Serbowie będą się mierzyć z reprezentacjami: Portugalii, Ukrainy i Holandii.

Pełny skład reprezentacji Polski:

Michał Kałuża (CD Burela FS) i Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała) oraz Michał Kubik, Michał Marek, Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik (Rekord B-B), Mateusz Madziąg, Sebastian Grubalski i Tomasz Kriezel (Constract Lubawa), Sebastian Wojciechowski i Dominik Solecki (GI Malepszy Futsal Leszno), Patryk Hoły (Red Dragons Pniewy), Dominik Śmiałkowski (Piast Gliwice) i Tomasz Lutecki (Dreman Opole Komprachcice)

TP/grafika: facebook.com/BTS.Rekord/foto: FutsalSrbija