Futsal

Futsal | 15-10-21

Wyciągnęli wnioski

Pierwszą rundę ubiegłego sezonu futsalowcy Dremana kończyli na tzw. miejscu spadkowym.

Po tej fazie rozgrywek ekipa z Opolszczyzny miała na koncie 14 punktów, aby na finiszu wyraźnie powiększyć ten dorobek. 10 lokata, 40 „oczek” na koncie na mecie rozgrywek dowiodły determinacji w grze o utrzymanie w krajowej elicie, to po pierwsze. Po drugie zaś, praca organizacyjna (transfery) i treningowa robota (pod okiem Jarosława Patałucha) nie poszły na marne. Niejako idąc za ciosem w klubie dwojga lokalizacji – w Opolu i Komprachcicach – dokonano latem ciekawych ruchów personalnych. Niezły już na finiszu sezonu 2020/21 skład jeszcze wzmocniono. W przedsezonowej zapowiedzi z sierpnia br. sami pisaliśmy (…) Po dołączeniu do ekipy z Komprachcic kadrowiczów – Tomasza Luteckiego i Arkadiusza Szypczyńskiego oraz Andre Luiza z Teamu Lębork, krążek MP nie jest ani sennym marzeniem, ani mrzonką. To jest cel całkiem realny do spełnienia. (…) I niemal wszystko się zgadza. Dreman jest w ścisłej czołówce, po pięciu kolejkach plasując się na piątej pozycji. Waga słowa „niemal” ma tu jednak swoje uzasadnienie, bowiem raczej nikt nie zakładał porażki 0:3 z warszawską Legią w Stegu Arenie, nawet biorąc pod uwagę bardzo dobrą postawę stołecznego beniaminka. I jeszcze jedno spostrzeżenie nie do zbagatelizowania, otóż każde z dotychczasowych spotkań futsalowcy Dremana rozgrywali przed własną publicznością. Zanim więc podopieczni J. Patałucha przejdą pierwsze, wyjazdowe sprawdziany, w roli gospodarzy podejmą w niedzielny wieczór naszą drużynę, aktualnego lidera Statscore Futsal Ekstraklasy.

Dla Dreamana i Rekordu będzie to bardzo wartościowy egzamin, po którym raczej nie spodziewamy się obustronnej „hurra-ofensywy”. Opolanie mają świadomość siły rażenia biało-zielonych, z kolei biało-zieloni – przynajmniej na tym etapie rozgrywek – nad efektowny styl zwycięstw, przedkładają efektywność działań oraz organizację własnej gry. W kontekście dalszej części sezonu oraz zbliżającego się terminu turnieju Ligi Mistrzów na Malcie, cieszy że poszerza się personalny wachlarz wśród „rekordzistów”. Już we wtorkowym spotkaniu z Legią Jesus „Chus” Lopez Garcia miał do swojej dyspozycji Mikołaja Zastawnika. Niebawem do treningów powinien powrócić po kilkutygodniowej przerwie Łukasza Biel. Zatem, jak to mówią, idzie ku lepszemu…, co wcale nie znaczy, że jest źle. Wszak z pozycji lidera patrzeć na tabelę jest całkiem miło. I niech tak zostanie, najlepiej do końca sezonu…

Statscore Futsal Ekstraklasa – 6. kolejka (16-17.10.2021 r.)

(sob., 12:00) Constract Lubawa – Legia Warszawa

(sob., 16:00) AZS UW Darkomp Wilanów – Fit-Morning Gredar Brzeg

(sob., 18:00) FC Reiter Toruń – Piast Gliwice

(sob., 18:00) GI Malepszy Futsal Leszno – Słoneczny Stok Białystok

(nd., 17:00) Górnik Polkowice – AZS UG Gdańsk

(nd., 18:00) Red Devils Chojnice – Red Dragons Pniewy

(nd., 18:00) LSSS Team Lębork – Clearex Chorzów

(nd., 19:00) Dreman Opole Komprachcice – Rekord Bielsko-Biała

Transmisja telewizyjna meczu: Constract – Legia w stacji nSport+ oraz canal+ on-line, pozostałe spotkania dostępne na platformie WP Pilot.

TP/foto (ze sparingu Rekord - Dreman 6:3): PM