Futsal

Futsal | 16-09-21

„Piekło” po przebudowie

To proces niemal permanentny, Red Devils w nowy sezon Statscore Futsal Ekstraklasy weszły w znacząco odmienionym składzie.

Za to „kierownik budowy” znów ten sam, na stanowisko trenerskie w Chojnicach już początkiem kwietnia br. powrócił jeden z najbardziej zasłużonych dla „Czerwonych Diabłów” ludzi. Jakubowi Mączkowskiemu ponownie powierzono kompozycję składu, w którym roi się od graczy zagranicznych. Latem w ekipie z Borów Tucholskich pojawili się m.in. Janis Pastars (Łotysz z Acany Orła), Oleh Nedela i Petro Seniuk (Ukraińcy z Uraganu Iwano-Frankowsk) oraz Hiszpanie – Mario Ossorio Augusto (z rumuńskiego Autobergamo Deva) i Roger Sole Perez (z UD Ibiza). Niezmiennie krajowymi filarami najbliższych rywali mistrzów Polski są Łukasz Sobański, Sebastian Kartuszyński, Patryk Laskowski i Robert Świtoń.

Poprzednie rozgrywki chojniczanie ukończyli na 12. pozycji, co najwyraźniej uznano za lokatę niezbyt zadowalającą. W przeciwnym razie najpewniej nie doszłoby do roszad w kadrze Red Devils, dla których cele na sezon 2021/22, w krótkim wywiadzie dla z azsugfutsal.pl J. Mączkowski określił tak: - Chcielibyśmy jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie i walczyć o jak najwyższe miejsce w tabeli.

Pierwszy, mały krok został przez „Diabły” wykonany w premierowej kolejce. Po emocjonującym spotkaniu w Gdańsku, z tamtejszym AZS UG, futsalowcy z Chojnic wywieźli jeden punkt, po remisie 2:2.

Otwarcie ekstraklasowego sezonu na krajowych parkietach dostarczyło wielu emocji, także w bielskim spotkaniu mistrzów Polski z torunianami. Do takich spotkań z udziałem „rekordzistów’, takiego ich obrazu, pewnie trzeba będzie przez jakiś czas przywyknąć. Już w przedsezonowej zapowiedzi trener Jesus „Chus” Lopes Garcia wspominał, że na najlepszą odsłonę zespołu przyjdzie jeszcze jakiś poczekać. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na kompletny personalnie i w pełni zdrowy skład biało-zielonych. Na razie wszelkie niedostatki bielszczanie znakomicie niwelują boiskowym charakterem oraz indywidualnymi umiejętnościami. Tego akurat nigdy w nadmiarze. I na to liczymy w sobotniej konfrontacji „rekordzistów” z Red Devils.

TP/foto-archiwum: PM

Statscore Futsal Ekstraklasa2. kolejka (17-19.09.2021 r.)

(pt., 20:00) LSSS Team Lębork – Górnik Polkowice

* (sob., 12:00) FC Reiter Toruń – Constract Lubawa

(sob., 18:00) Red Devils Chojnice – Rekord Bielsko-Biała

(sob., 18:00) GI Malepszy Futsal Leszno – Red Dragons Pniewy

(sob., 19:00) AZS UW Wilanów – AZS UG Gdańsk

(nd., 16:00) Słoneczny Stok Białystok – Clearex Chorzów

(nd., 17:00) Piast Gliwice – Fit-Morning Gredar Brzeg

(nd., 19:00) Dreman Opole Komprachcice – Legia Warszawa

* Transmisja telewizyjna spotkania w nSport+, pozostałe na platformie WP.pl.