Futsal

Futsal | 22-02-21

Bez taryfy ulgowej

 

Pucharowy rywal „rekordzistów” zajmuje poczesne miejsce w historii polskiego futsalu.

Wprawdzie próżno szukać tyszan wśród medalistów rozgrywek Futsal Ekstraklasy, ale przez osiem lat występów na tym szczeblu rzetelnie zapracowali na miano solidnych ligowców. Od kilku sezonów GKS Futsal zakotwiczyli w I lidze, grupie południowej, niestety bez większych perspektyw – przynajmniej na razie – na powrót do elity. Po weekendowej porażce 2:6 w Nowinach tyscy futsalowcy plasują się na 8. pozycji, z bezpieczną 11-stopunktową przewagą nad strefą spadkową. W szeregach gospodarzy znajdujemy kilka doskonale znanych w Cygańskim Lesie postaci. Otóż grającym trenerem GKS-u jest Michał Słonina, strzelec 127 goli na ekstraklasowych parkietach. Bywa, że tyskiej bramki strzeże jeden z najlepszych fachowców w tej materii – Zbigniew Modrzik. W kadrze tyszan jest również trzech wychowanków futsalowego Rekordu – Tomasz Bernat, Kacper Dudzik oraz od drugiej rundy pierwszoligowych rozgrywek – Szymon Cichy. Zatem szykuje się pucharowa potyczka 1/8 finału z „sentymentalną nutą”.

Może i chwilka na przedmeczową pogawędkę oraz wspomnienia się znajdzie, ale na parkiecie „rekordziści” nie zamierzają stosować taryfy ulgowej. To zresztą całkowicie nie w ich stylu, o czym świadczą ligowe bilanse. W miniony weekend bielszczanie wprawdzie nie pojawili się na boisku, niemniej dopisali do tabeli trzy punkty, po walkowerze kosztem wycofanej z rozgrywek Gatty. Pół żartem, pół serio – wynik 5:0 tylko zaniżył biało-zielonym średnią zdobywanych w bieżącym sezonie ligowym goli do 7,6/mecz. Okazja do podreperowania tej statystyki nieprędko się nadarzy, bowiem po pucharowym starciu kadrowicze wyjadą do Łodzi na przedmeczowe zgrupowanie, przed spotkaniami eliminacji ME 2020 z Norwegią.

Wracając do pucharowego wątku wspomnieć należy, że w potyczce 1/32 finału tyszanie pokonali po dogrywce 8:4 „akademików” z Zielonej Góry, by w następnej rundzie uporać się 3:1 z BSF Bochnia. Bielszczanie przed tygodniem rozgromili w konfrontacji 1/16 PP Fit-Morning Gredar Brzeg 13:2 (na zdjęciu).

Klub-gospodarz środowego spotkania (godz. 17:00) awizuje internetową transmisję z wydarzenia, w swoim kanale Youtube.

1/8 finału Pucharu Polski w futsalu:

(wtorek, 20:00) Hotel Robert’s Port Stare Sady – Constract Lubawa

(środa, 17:00) GKS Futsal Tychy – Rekord Bielsko-Biała

(środa, 18:30) AZS AWF Profi Sport Wrocław – Sośnica Gliwice

(środa, 19:00) Red Devils Chojnice – Red Dragons Pniewy

(środa, 19:00) Gresta/Espack/Sadowska Świecie – LSSS Team Lębork

(środa, 19:00) Piast Gliwice – AZS UŚ Katowice

(środa, 19:30) Dreman Opole Komprachcice – Clearex Chorzów

(czwartek, 20:15) AZS UW Darkomp Wilanów – Słoneczny Stok Białystok

TP/foto: MŁ