Futsal

Futsal | 14-10-20

Liga Mistrzów inna niż zwykle

Tak jak zmieniła się rzeczywistość wokół nas, tak różnić się mają w zamyśle UEFA rozgrywki futsalowej Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21.

We wtorek opublikowano aktualny ranking klubowy uczestników uprawnionych do udziału w nowej edycji UEFA Futsal Champions League. Klasyfikację otwiera triumfująca przed kilku dniami w turnieju Final Four Barca, my natomiast z satysfakcją odnotowujemy coraz wyższą pozycję mistrzów Polski. 11. miejsce w rankingu Rekordu Bielsko-Biała jest najwyższą pozycją biało-zielonych w historii występów ekipy z Cygańskiego Lasu na Starym Kontynencie.

UEFA poinformowała również o kilku najistotniejszych terminach oraz zmianach dotyczących rozgrywek. Otóż inaczej niż dotychczas nie w formie turniejowej, a systemem pucharowym wyłonione zostaną zespoły awansujące do kolejnych etapów Ligi Mistrzów. Losowanie par rundy wstępnej z udziałem 46-ciu drużyn, w tym bielszczan, odbędzie się w Nyonie 27 października br., o godz. 13:30. Mecze tej fazy UFCL zaplanowano w terminie 24-29 listopada br. W dalszej części rywalizacji do zwycięzców dołączy dziewięć najwyżej notowanych w rankingu zespołów, a mecze przewidziano w dniach 12-17 stycznia 2021 roku. Najlepsza szesnastka zmierzy się w ośmiu parach 16-21 lutego przyszłego roku. Fazę finałową z udziałem ośmiu ekip zaplanowano na przełom kwietnia i maja 2021 roku. Wzorem tegorocznych rozgrywek piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy triumfator najpewniej wyłoniony zostanie w turniejowej rozgrywce Final Eight. A tak prezentuje się tegoroczny rankig:

                                                               

TP