Futsal

Futsal | 22-05-20

Jeszcze większa Futsal Ekstraklasa?

Może zdarzyć się tak, że w rozgrywkach sezonu 2020/21 weźmie udział 18 zespołów.

Nie wdając się w szczegóły decyzji gremiów ją podejmujących odsyłamy Państwa do treści komunikatu zamieszczonego na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Natomiast w skrócie rzecz ujmując, do czternastu dotychczasowych uczestników rozgrywek futsalowych w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju, uprawnienie do gry w następnym sezonie uzyskały dwa najlepsze zespoły I ligi, grup – południowej i północnej: Gredar FT Brzeg i LSSS Team Lębork. Prawo do udziału w rywalizacji w FE mają także ekipy sklasyfikowane na drugiej pozycji po zakończeniu sezonu 2019/20, czyli Berland Komprachcice i AZS UW Wilanów. Beniaminkom Futsal Ekstraklasy gratulujemy awansu!

Za pzpn.pl dodajmy, iż warunkiem przystąpienia drużyn do rozrywek Ekstraklasy Futsalu w sezonie 2020/2021 jest otrzymanie licencji na udział w tej klasie rozrywkowej.

***

Tyle o sprawach bieżących, fundamentalnej natury. Tymczasem w rozgrywkach wirtualnej Futsal Ekstraklasy już jutro (!), w sobotę 22 maja br., od 8 rano do godziny 20-stej, toczyć się będzie rywalizacja "w sieci": Rekord Bielsko-Biała vs Acana Orzeł Jelcz-Laskowice. Ponieważ bielszczanie i ich kibice są umownymi gospodarzami spotkania, klikamy na symbol "like", po uprzednim polubieniu fanpage'u Futsal Ekstraklasy. Spiszcie się równie godnie, jak przy ubiegłotygodniowej, wygranej z Piastem 4:1, czy wcześniejszej remisowej (4:4) konfrontacji z liderem z Leszna.

TP/foto: PM