Futsal

Futsal | 14-05-20

Mamy Mistrzostwo Polski!

Piąty w historii, a czwarty z rzędu, tytuł mistrzów Polski w futsalu dla Rekordu Bielsko-Biała.

O tym fakcie poinformowała po swoim czwartkowym posiedzeniu Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej. Złote medale, tytuł mistrzowski w sezonie 2019/2020 oraz godność reprezentowania kraju w najbliższych rozgrywkach futsalowej Ligi Mistrzów przez bielszczan, takie rozwiązanie rekomendował władzom związkowym w stosownym oświadczeniu zarząd Futsal Ekstraklasy, w porozumieniu z Radą Nadzorczą i po konsultacjach z uczestnikami ligowej rywalizacji. Naturalną koleją rzeczy, srebrne medale i tytuł wicemistrzowski przypadł w udziale Constraktowi Lubawa, a trzecie miejsce na podium sezonu zajęli futsalowcy Gatty Zduńska Wola.

Decyzją członków Komisji, również zgodną z rekomendacją FE, żaden z zespołów nie zostanie zdegradowany do I ligi. Natomiast stawkę uczestników zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej, w sezonie 2020/2021, uzupełnią mistrzowie obu grup I ligi oraz zwycięzca ewentualnego barażu z udziałem wicemistrzów.

Przypomnijmy, iż u podstaw dziś podjętych decyzji legło przerwanie rozgrywek po 18. serii spotkań, wobec pandemii choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez SARS CoV-2, oraz brak możliwości kontynuowania rywalizacji w dającym się przewidzieć terminie.

A tak przedstawiała się tabela rozgrywek Futsal Ekstraklasy przed ich zakończeniem.

***

Na tym samym posiedzeniu Komisji ds. Nagłych PZPN podjęto decyzję, że Puchar Polski w futsalu w obecnym sezonie zostanie wstrzymany na etapie półfinałów. Rozgrywki zostaną wznowione, o ile ich rozegranie będzie możliwe, nie później jednak, niż do 31 sierpnia 2020 r. W przypadku braku takiej możliwości, zdobywca Pucharu Polski w futsalu nie zostanie wyłoniony.

TP/foto-archiwum: MŁ

źródło: pzpn.pl/własne