Futsal

Futsal | 19-12-19

Na koniec futsalowego 2019 roku

To już ostatnie tegoroczne spotkanie w ekstraklasie.

Po efektownym zwycięstwie nad Gattą Active Zduńska Wola, „rekordziści” mają niewiele wytchnienia. Już  w najbliższą sobotę przystąpią do gry po raz kolejny, w ramach 13-tej kolejki Futsal Ekstraklasy spotkają się z GI Malepszy Futsal Leszno. Rundę jesienną zakończą już po Nowym Roku, kiedy to 4. stycznia zagrają w Toruniu z miejscowym FC KJ.

Zespół z Leszna jest absolutnym beniaminkiem w najwyższej klasie rozgrywkowej, po kilku latach terminowania na poziomie pierwszej ligi awansował latem 2019 roku, wyprzedzając na finiszu ubiegłorocznych rozgrywek Constract Lubawa o jeden punkt. Wobec powyższego historia rywalizacji pomiędzy Rekordem a zespołem z Wielkopolski jest wyjątkowo krótka. W drugiej dekadzie lutego, kończącego się właśnie roku 2019 biało-zieloni wybrali się do Leszna, by rozegrać spotkanie w ramach 1/8 Pucharu Polski w Futsalu, gdzie awans do kolejnej rundy wywalczyli w bardzo dobrym stylu pokonując gospodarzy 6:1. Na pewno tak dobrze jak koledzy,  tego meczu nie wspomina Łukasz Biel, który właśnie w tamtym spotkaniu odniósł kontuzję, w wyniku której do gry wrócił dopiero w ostatnich tygodniach.

Drużynę do ekstraklasy wprowadził i pozostaje jej szkoleniowcem Tomasz Trznadel, znany przede wszystkim z wcześniejszej pracy w Euromasterze Głogów. Głogowskich akcentów w GI Malepszy jest zresztą więcej, z tamtym klubem kibice mogą kojarzyć takich zawodników jak Kacper Konopacki, Adrian Niedźwiedzki, doświadczony bramkarz Michał Długosz, czy Piotr Pietruszko, ten ostatni powoływany jest w ostatnim czasie dość często do reprezentacji Polski. Leszczynianie to jeden z nielicznych zespołów w ekstraklasie, którego kadra zawodnicza składa się wyłącznie z polskich zawodników, w przerwie letniej najgłośniejszym transferem było zakontraktowanie Sebastiana Wojciechowskiego, wielokrotnego reprezentanta Polski.

Jak do tej pory zespół z Leszna zgromadził 15 punktów, co wydaje się dorobkiem całkiem niezłym, ich przewaga nad pozycjami spadkowymi wynosi 7 punktów, czyli dokładnie tyle, ile strata do miejsca „na pudle”. W trzech ostatnich spotkaniach futsalowcy z Leszna zdobyli co prawda tylko dwa punkty, trzeba jednak podkreślić, że za rywali mieli m.in. obecnego wicelidera Acanę Orła Jelcz-Laskowice, czy kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Piasta Gliwice. Patrząc natomiast na bilans bramkowy tego zespołu można stwierdzić, że ilość straconych bramek jest na przyzwoitym poziomie (7. miejsce w lidze), ale gorzej jest w ofensywie – pod tym względem lepsze są drużyny, które plasują się w tabeli niżej niż GI Malepszy Futsal Leszno.

Warto przerwać na chwilę świąteczne przygotowania i pofatygować się w sobotę do hali przy Startowej 13, początek meczu o godzinie 18:00.

MH/foto: PM

Pozostałe spotkania 13. kolejki Futsal Ekstraklasy:

Piast Gliwice - Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice  21 grudnia, 13:00

Rekord Bielsko-Biała – GI Malepszy Futsal Leszno  21 grudnia, 18:00

Clearex Chorzów - Red Dragons Pniewy  21 grudnia, 18:00

AZS UŚ Katowice - Słoneczny Stok Białystok  21 grudnia, 18:00

Gatta Zduńska Wola - Constract Lubawa  22 grudnia, 14:00

FC KJ Toruń - Gwiazda Ruda Śląska  21 grudnia, 17:00

Red Devils Chojnice - GSF Gliwice  22 grudnia, 18:00