Futsal

Futsal | 17-12-19

Rekord II B-B – Kamionka Mikołów 4:3 (1:0)

Mecz na szczycie futsalowej II ligi, w grupie śląsko-opolskiej, dla bielszczan!

Rekord II Bielsko-Biała – Kamionka Mikołów 4:3 (1:0)

1:0 Biela (7. min.)

2:0 Guzdek (26. min.)

3:0 Z. Mucha (30. min.)

4:0 Biela (36. min.)

4:1 Pasierbek (39. min.)

4:2 Pasierbek (39. min.)

4:3 Wróblewski (40. min., samobójczy)

Rekord II: Iwanek (Burzej, Kurowski) – Wyroba, Groń, Kozina, Biela, Stawicki, Z. Mucha, Kowalczyk, Guzdek, Obracaj, Madzia, Wróblewski

W premierze sezonu 2019/2020 „rekordziści” minimalnie ulegli mikołowskiej Kamionce - 4:5. Przed rewanżem oba zespoły legitymowały się 12-stopunktowym dorobkiem, przewodząc II-ligowej tabeli. Miał zatem wtorkowy mecz swój smaczek, choć dla bielszczan najistotniejsze było coś innego – to była próba generalna przed rozpoczynającymi w piątek finałami 19. Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w futsalu. Ekipa z Cygańskiego Lasu pojedzie do Tychów bronić tytułu. To był prawdziwy sprawdzian formy.

Już po meczu z mikołowianami trener naszej drużyny – Andrzej Szłapa, mówił tak: - W końcówce spotkania wkradło się w nasze szeregi trochę rozprężenia, pojawiło się kilka błędów własnych, niemniej wielkiego zagrożenia nie było. Zespół z Mikołowa strzelił swojego trzeciego gola dosłownie w ostatnich sekundach, więc na cokolwiek więcej nie miał już szans. Natomiast w kontekście naszej postawy znów muszę się powtórzyć – widzę dalszy postęp, gramy coraz lepiej, choć do dopracowania zostały nam jeszcze detale. Jestem bardzo zadowolony z zespołu, dlatego z dużym optymizmem pojedziemy do Tychów.

TP/DB/foto: PM