Futsal

Futsal | 28-11-19

Rekord Friends Cup, czwarta edycja już blisko


 

Pomysłodawca, inicjator, najkrócej – spiritus movens całego projektu – Łukasz Biel, w rozmowie o dorocznym, grudniowym wydarzeniu w hali przy Startowej.

Zapisy do czwartej edycji Rekord Friends Cup ogłoszone, zechciej przypomnieć podstawowe założenia organizacyjne, a przede wszystkim termin tegorocznego turnieju…

- Podstawowym założeniem i moją dewizą od pierwszego turnieju jest zebranie społeczności przede wszystkim zawodników wywodzących się z Rekordu, wspartych graczami innych bielskich oraz okolicznych klubów. To już czwarta edycja turnieju, z roku na rok jest co raz więcej zapytań o możliwość wzięcia udziału. Wielu uczestników dostrzega, że nie jest to turniej typowo towarzyski, gdzie poziom sportowy uczestników delikatnie mówiąc jest różny. W naszym turnieju poprzeczka jest zawieszona naprawdę wysoko, można rywalizować ze świetnymi zawodnikami z futsalu, ale także tymi z „dużego boiska”. W tym roku turniej rozegrany zostanie w dniach 20-21 grudnia, czyli w piątek i sobotę. Planujemy zmieścić się w przedziale 12-16 drużyn, dziesięcioosobowych zespołów.

Dlaczego zmagania zostały rozłożone na dwa dni?

- Proste, są tego dwie przyczyny. Pierwsza, to aspekt czysto integracyjny, piątek wieczór, można usiąść i fajnie spędzić wspólnie czas (śmiech). Zmagania zostaną rozłożone na dwa dni, ale nie będzie żadnego zespołu, który odpadnie pierwszego dnia zmagań. W sobotę każda drużyna zagra, co najmniej jeden mecz, aby nie zakończyła swojego udziału w dwudniowym turnieju pierwszego dnia zmagań. Druga przyczyna, to dostępność hali przy Startowej 13, gdzie nie ma praktycznie możliwości w okresie przedświąteczno-noworocznym rozegrać całodniowego turnieju, ze względu na różne mecze i turnieje organizowane przez BTS Rekord.

Ile ekip zgłosiło się dotąd?

- Na ten moment połowa stawki jest już zajęta, wiele osób „zapisało się” również słownie, jednak przypominam zainteresowanym, że warunkiem uczestnictwa jest wpłacenie wpisowego, abyśmy mogli podjąć odpowiednie kroki organizacyjne. Im szybciej ktoś się zapisze, tym większe mamy pole do manewru w działaniach organizacyjnych. Mam na myśli np. kwestie nagród, czy gastronomii. Szacując zainteresowanie, to powinniśmy spokojnie zmieścić się w limicie zespołów, które sobie założyłem, nie mniej niż 12 i nie więcej niż 16 drużyn. Przypominam, że zapisy kończą się na tydzień przed pierwszym gwizdkiem, czyli 13 grudnia br..

Kiedy losowanie i czy wzorem ubiegłego roku planowana jest transmisja z meczów finałowych?

- Losowanie odbędzie się w tygodniu poprzedzającym turniej mam nadzieję, że będzie troszkę z żartem, jak co roku. Swoją obecność zapowiedział kapitan reprezentacji Polski w futsalu - Michał Kubik, a druga osoba w trakcie ceremonii niech pozostanie niespodzianką. Wylosujemy fazę grupową oraz fazę pucharową, bo w planach jest rozegranie ćwierćfinału, półfinału, meczu o 3 miejsce i finału. Rozmawiałem już z Markiem Homą, który zajmuje się realizacjami Rekord TV i tak jak w zeszłym roku, przeprowadzona zostanie transmisja live na kanale Youtube Rekord TV z meczu o trzecie miejsce, jak i finału. Niezawodnym komentatorem będzie Jasiek Dudek.

Kto, jakie instytucje tym razem wspierają organizację turnieju?

- Jak zawsze jest z nami prezes Janusz Szymura oraz Rekord Systemy Informatyczne. Po raz pierwszy wsparcia w organizacji turnieju udzielił nam bielski magistrat oraz firma KlonSki. Partnerami naszych zawodów będą: GrupaTechnologiczna.pl, Navy Blue i TwojaKoszulka.pl. Partnerzy medialni to Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, bielsko.biala.pl, Rekord TV, Dziennik Zachodni, sportowebeskidy.pl. Wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie i możliwość współpracy

Uczestnicy 3. edycji Rekord Friends Cup w komplecie

TP/foto: MŁ