Futsal

Futsal | 10-09-19

Pół tuzina powołanych

 

W dniach 23-25 września br., w Krośnie, rozegrany zostanie doroczny Turniej Wyszehradzki.

Selekcjoner biało-czerwonych powołał na poprzedzające zawody zgrupowanie oraz sam turniej siedemnastkę graczy, wśród których nie brakuje przedstawicieli drużyny mistrza Polski. Uznanie w oczach Błażeja Korczyńskiego znaleźli: Bartłomiej Nawrat, Krzysztof Iwanek, Michał Kubik i Michał Marek (na zdjęciu). W gronie powołanych znalazł się również wychowanek Rekordu, aktualnie zawodnik hiszpańskiego Club Deportivo Burela FS – Michał Kałuża.

Program gier biało-czerwonych:

23.09. (środa), g. 18:30 PolskaSłowacja

24.09. (czwartek), g. 18:30 PolskaWęgry

25.09. (piątek), g. 18:30 PolskaCzechy

Powołania otrzymali:

Bramkarze: Bartłomiej Nawrat i Krzysztof Iwanek (Rekord Bielsko-Biała), Michał Kałuża (CD Burela FS)

Gracze z pola: Michał Kubik i Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała) Sebastian Leszczak i Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów), Tomasz Kriezel, Remigiusz Spychalski i Bartosz Borowik (FC Toruń), Robert Gładczak i Tomasz Lutecki (GSF Gliwice), Piotr Łopuch (AZS UŚ Katowice), Mateusz Mrowiec (Gwiazda Ruda Śląska), Mateusz Lisowski (Słoneczny Stok Białystok), Dominik Solecki (Piast Gliwice), Mikołaj Kreft (Red Devils Chojnice)

***

W tym samym turnieju, ale w składzie reprezentacji Czech znalazł się kapitan „rekordzistów” – Jan Janovsky. W kadrze naszych południowych sąsiadów na krośnieńskie zawody znalazło się także trzech zawodników mistrza Czech – Sparty Praga, z którą bielszczanie powalczą w dniach 10-13 października br. w turnieju Main Round Ligi Mistrzów. Powołania otrzymali dwaj bramkarze: Libor Gerčak i Ondřej Vahala oraz Michal Seidler. Przypomnijmy, że to właśnie Czesi triumfowali przed rokiem w Nymburku.

***

Na tym nie koniec powołań biało-zielonych. W dniach 24-25 września dojdzie do towarzyskiego dwumeczu futsalowych reprezentacji Francji i Finlandii. W składzie „Suomi” znalazł się Jani Korpela.

TP/foto-archiwum: PM