Futsal

Futsal | 15-08-19

Zagraniczne sprawdziany

Od ciężkiej (w przenośni i dosłownie) pracy nad motoryką, pomału futsalowi mistrzowie kraju przechodzą do następnej fazy letnich, przedsezonowych przygotowań.

„Rekordziści” od niespełna trzech tygodni pracują nad formą przed startem sezonu 2019/2020. Za bielszczanami szereg treningów na własnych obiektach, za nimi także tygodniowe zgrupowanie w warmińskim Dadaju. Podopieczni Andrzeja Szłapy zaliczyli również pierwszą grę kontrolną, w której zremisowali 5:5 z beniaminkiem Futsal Ekstraklasy – Constraktem Lubawa. Bieżący tydzień nasi futsalowcy rozpoczęli od towarzyskiej potyczki z biało-zielonymi III-ligowcami, a zakończą dwumeczem z ukraińskim Kardinalem Równe.

***

Po raz pierwszy „kardynałowie” pojawili się w Bielsku-Białej sześć lat temu, przy okazji 5. edycji turnieju „Beskidy Futsal Cup”. Wówczas nie doszło do bezpośredniej konfrontacji z Rekordem. Za turniejowymi kronikami odnotujmy więc, że bielszczanie uplasowali się na drugim stopniu podium, najwyższe zajął ERA-Pack Chrudim, a Ukraińcy z Równego uplasowali się na pozycji trzeciej. Niewielu natomiast pamięta, że Rekord mierzył się z futsalowcami z Równego dwa lata wcześniej, przy okazji turnieju „O Puchar Lwowa”. Po dwóch trafieniach Wojciecha Łysonia triumfowali „rekordziści”. Dla samej lektury nazwisk w składzie bielskiej ekipy warto zajrzeć do naszej mini-relacji z tego spotkania. Ostatnia z dotychczasowych potyczek miała miejsce 1 lutego ubr., kiedy wykorzystując tzw. reprezentacyjną przerwę spowodowaną rozgrywkami UEFA Futsal Euro w Słowenii, oba zespoły spotkały się przy Startowej 13. 4:3 zwyciężyli gospodarze, a łupem bramkowym podzielili się Michał Marek i Łukasz Biel, tutaj nasza relacja oraz wideo-skrót z tego wydarzenia.

Tym razem nasi goście zza wschodniej granicy zjeżdżają do Cygańskiego Lasu jako piąty zespół ukraińskiej Ekstraligi, choć po zasadniczej części minionego sezonu plasowali się o jedną lokatę wyżej. Piątkowe spotkanie na parkiecie mistrzów Polski rozpocznie się o godz. 17:00, rewanż na nazajutrz, w samo południe. Dodajmy, iż sparingową sesję w naszym kraju Kardinal zamknie niedzielnym meczem z chorzowskim Cleareksem.

***

A przyszłym tygodniu czeka bielszczan jeszcze większa dawka grania. Co ciekawe, dyspozycję biało-zielonych sprawdzą wyłącznie słowaccy oponenci. We wtorek „rekordziści” podejmą MIMEL Lučenec, to ekipa aktualnego wicemistrza Słowacji, z której przed rokiem trafił do Rekordu Alex Viana. W piątek do dojdzie do rewanżu za naszą południową granicą. Wykorzystując nieodległą eskapadę nasi futsalowcy w sobotę wezmą udział w mini-turnieju w Bańskiej Bystrzycy, z udziałem tamtejszej MIBY oraz MŠK Żylina.

***

Następną szansą do obejrzenia w akcji mistrzów kraju będzie już oficjalne otwarcie sezonu 2019/2020, czyli mecz o Superpuchar Polski. „Rekordziści” bronić będą trofeum w starciu z gliwickim Piastem. Do spotkania dojdzie w niedzielny wieczór, 1 września br. o godz. 19:00, w hali MOSiR-u w Mysłowicach. Z przyjemnością informujemy, że bilety na to nie lada wydarzenie znajdują się już w sprzedaży, wystarczy kliknąć – tutaj.

TP/foto: PM