Futsal

Futsal | 10-01-19

Ciekawa niedziela

Zapraszamy do hali przy Startowej oraz przed ekrany monitorów.

***

Futsalowi mistrzowie kraju i aktualni liderzy rozgrywek Futsal Ekstraklasy po świąteczno-noworocznej przerwie wracają na ligowe parkiety. Potyczkę „rekordzistów” w Białymstoku awizować będziemy w osobnym artykule. Natomiast odnotowujemy, iż tego samego dnia i o tej samej porze (godz. 16:00), także w stolicy Podlasia przeprowadzone zostanie losowanie par 1/16 Pucharu Polski w futsalu. Ceremonia odbędzie się w trakcie trwających w Białymstoku finałów Młodzieżowych MP U-16 w futsalu dziewcząt.

Futsal Ekstraklasa (niedziela, g. 16:00) MOKS Słoneczny Stok Białystok – Rekord Bielsko-Biała, internetowa transmisja na tvcom.pl

***

Popołudniu w hali przy Startowej 13 rozpocznie się mecz na szczycie II ligi śląsko-opolskiej. Starcie pierwszych w tabeli rezerw Rekordu z wiceliderem, Sośnicą Gliwice, będzie inauguracją rundy rewanżowej na tym poziomie rozgrywkowym. A propos rewanżów, jedynej porażki (1:2) w pierwszej części sezonu bielszczanie doznali właśnie z ekipą z miasta nad Kłodnicą.

II Polska Liga Futsalu, gr. śląsko-opolska (niedziela, g. 14:30) Rekord II Bielsko-Biała – Sośnica Gliwice 

***

„Rekordzistki” nie będą faworytkami niedzielnej konfrontacji w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Do Cygańskiego Lasu zjedzie ekipa lidera – AZS UJ Kraków. Pod Wawelem 3:1 triumfowały gospodynie listopadowej potyczki, które dotąd nie straciły nawet jednego punktu. Odnotujmy, iż jedną z ważniejszych postaci w zespole gości jest wychowanka Rekordu – Klaudia Kubaszek.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa (niedziela, g. 17:00) Rekord Bielsko-Biała – AZS UJ Kraków

TP/foto (z meczu Rekord II – Kamionka Mikołów): PM