Futsal

Futsal | 29-08-17

Trio na Madziarów, duet na Serbów

Selekcjoner futsalowej reprezentacji Polski – Andrzej Bianga, rozesłał powołania na pierwsze ze spotkań barażowych.

Stawką dwumeczu z Węgrami jest awans na przyszłoroczne finały UEFA Futsal EURO, które odbędą się w Słowenii. Pierwsze ze spotkań z Madziarami rozegrane zostanie 12 września br. o godz. 18:00, w Miszkolcu. Wyjazdową potyczkę poprzedzi kilkudniowe zgrupowanie biało-czerwonych w Nowym Sączu. Powołanie otrzymała czternastka graczy, w tym trzej „rekordziści” – Michał Kałuża, Rafał Franz (na zdjęciu) i Michał Kubik. Dodajmy, iż rewanżowe spotkanie: Polska – Węgry odbędzie dwa tygodnie później, w Koszalinie.

W tym samym czasie (12.09.2017 r.) w innym z meczów barażowych reprezentacja Czech zmierzy się w Chomutovie z Serbią. W kadrze naszych południowych sąsiadów znalazł się duet futsalowców Rekordu – Jan Janovský i Michal Seidler.

Powołani do reprezentacji Polski:

Michał Kałuża, Michał Kubik i Rafał Franz (Rekord Bielsko-Biała), Mikołaj Zastawnik, Robert Gładczak, Tomasz Lutecki i Maciej Mizgajski (Clearex Chorzów), Michał Widuch i Przemysław Dewucki (Piast Gliwice), Tomasz Kriezel, Marcin Mikołajewicz i Krzysztof Elsner (FC Toruń), Dominik Solecki (Lex Kancelaria Słomniki) i Sebastian Wojciechowski (Red Devils Chojnice)

TP/foto: PM