Futsal

Futsal | 06-12-18

Michał Kałuża wśród najlepszych bramkarzy na świecie!

 

Renomowany i prestiżowy serwis internetowy futsalplanet.com ogłosił nazwiska dziesięciu najlepszych bramkarzy na świecie w 2018 roku.

Do nagrody-tytułu Umbro Futsal Award nominowany został zestaw prawdziwych bramkarskich znakomitości. Niezwykle miło nam poinformować, iż w gronie ubiegających się o honorowe wyróżnienie znalazł się 20-letni golkiper naszego, mistrzowskiego zespołu – Rekordu Bielsko-Biała oraz reprezentacji Polski – Michał Kałuża. Wkład popularnego „Miśka” w mistrzostwo Polski biało-zielonych oraz w kolejny złoty medal „rekordzistów” w kategorii U-20 jest bezsporny. Po udziale i grze w barwach narodowych w UEFA Futsal Euro w Słowenii M. Kałuża zebrał mnóstwo bardzo pochlebnych recenzji. Już sama nominacja „rekordzisty” jest ogromnym wyróżnieniem, gdy zważyć, że wśród 10-ciu nominowanych znalazły się takie bramkarskie sławy jak m.in. Higuita (Kazachstan), Stefano Mammarella (Włochy), Miodrag Aksentijević (Serbia) i Jesus Herrero (Hiszpania).

W przeszłości po prestiżowe wyróżnienie, które przyznaje w plebiscycie wybrane przez futsalplanet.com gremium eksperckie, sięgały takie sławy jak – Paco Sedano (przed rokiem), Higuita (dwukrotnie), S. Mammarela (trzy razy) oeraz Luis Amado, dwukrotnie u samego zarania wyborów, w latach 2003-4.

Szczegóły tegorocznej edycji Umbro Futsal Award o bramkarskich nominacji znajdziecie – tutaj.

Natomiast niejako przy okazji wspomnieć warto, że np. w dość odległych czasach, bo w 2004 roku dwóch Polaków było nominowanych do tytułu najlepszego zawodnika globu – Krzysztof Filipczak (wówczas gracz krakowskiego Baustalu) oraz ówczesny zawodnik Cleareksu Chorzów, aktualnie szkoleniowiec futsalowców Rekordu – Andrzej Szłapa. Gwoli formalności i historii, lista nominowanych objęła wtedy 200 (!) nazwisk.

TP/foto: PM