Futsal

Futsal | 12-10-18

Kwartalnik „Futsal” – numer 2

Druga jaskółka także wiosny nie czyni, ale z radością odnotowujemy wydawniczą regularność.

Oto na rynku ukazał się drugi numer kwartalnika „Futsal”, co znamionuje, iż pierwsze wydanie nie było efemerydą. Jego wydawcą jest, przypomnijmy, Katedra transportu szynowego Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

We wrześniowym wydaniu przeczytać możemy m.in. relacje z zagranicznych wojaży bielskiego Rekordu do Barcelony oraz czerwcowym starcie reprezentacji juniorów U-17 w turnieju na Chorwacji. Tu także sprawozdania z turniejów Europejskich Igrzysk Studentów w portugalskiej Coimbrze, Akademickich Mistrzostw Świata w Ałmatach, bielskiej eliminacji grupowej Ligi Mistrzów oraz jelczańsko-nyskiego Futsal Masters. Zajmującą lekturą są wywiady m.in. z najlepszym polskim futsalowcem minionego sezonu – Pawłem Budniakiem, oraz jeden z ostatnich (może ostatni?), jakiego udzielił zmarły przed kilku dniami animator i promotor nie tylko gliwickiego futsalu – Jerzy Wojewódzki.

Znawcy tematu znajdą także sporo merytoryki, cennych pod kątem szkoleniowym materiałów, w tym m.in. dziennikarski debiut (?) Bartłomieja Nawrata. Nie brak w najnowszym numerze również głosów, nie tyle kontrowersyjnych, co zachęcających do dyskusji, a przynajmniej zmuszających do przemyśleń.

A propos, w końcowej sekwencji aktualnego wydania „Futsalu”, jego spiritus movensMarek Sitarz, klaruje ideę październikowego „I Forum futsalu 2025 – wizja przyszłości”, którego jest organizatorem i pomysłodawcą. Dwudniowe (27-28.10. br.) zgromadzenie wielu znamienitych postaci polskiego (i nie tylko) futsalu jest inicjatywą, której nie sposób nie przyklasnąć. Po lekturze listy zaproszonych prelegentów, moderatorów i dyskutantów sadząc, nie powinien to być zmarnowany czas. Życzymy owocnych obrad w Katowicach oraz miłej lektury najnowszego wydania „Futsalu”.

TP