Futsal

Futsal | 06-08-18

Mistrzowie Polski w Barcelonie

Futsalowcy Rekordu najbliższych pięć dni spędzą w stolicy Katalonii.

Podopieczni Andrzeja Szłapy trenować będą wykorzystując  obiekty jednego z najbardziej utytułowanych klubów na świecie – FC Barcelona. Futsalowcy „Blaugrana”, to m.in. trzykrotni mistrzowie Hiszpanii i trzykrotni zdobywcy Pucharu Hiszpanii. W dorobku Katalończyków jest pięć Pucharów Króla, jeden Superpuchar Hiszpanii oraz dwukrotne zwycięstwo w elitarnych rozgrywkach UEFA Futsal Cup, dzisiejszej Futsal Champions League. Wizyta biało-zielonych w tak znamienitym klubie jest pochodną współpracy, jaką nawiązał goszcząc w Barcelonie w kwietniu br. członek zarządu BTS Rekord – Piotr Szymura, o czym informowaliśmy tutaj.

Jednakże nie podziwianie uroków miasta, choć i takowy element jest w planie, a normalna praca treningowa jest główną treścią pięciodniowego pobytu bielszczan na Półwyspie Iberyjskim. W harmonogramie są codzienne treningi w Ciutat Esportiva Joan Gamper (hala i siłownia) oraz dwa mecze kontrolne z aktualnymi wicemistrzami Hiszpanii i trzecim zespołem minionej edycji UEFA Futsal Cup. Pierwsze ze spotkań z gospodarzami, w czwartek o godz. 19:00, odbędzie się w reprezentacyjnym obiekcie „Blaugrana”, rewanż w piątkowe południe w hali, będącej główną bazą treningową FC Barcelona.

Nieco więcej o pobycie futsalowców Rekordu w Katalonii w jutrzejszej rozmowie z kierownikiem drużyny mistrzów kraju – Krzysztofem Burneckim.

TP/foto: pl.wikipedia.org i KB