Futboliści zakończyli wakacje

Dwutygodniowe urlopy „rekordzistów” przeleciały jak z bicza strzelił.

Poprzedni sezon był dla bielszczan wyjątkowo długi, gdy wszyscy trzecioligowcy byli już na wakacjach, biało-zieloni nadal zmagali się w pucharowych szrankach. Efekt – wyśmienity, pokonując 1:0 Ruch Radzionków nasi futboliści po raz pierwszy w historii klubu sięgnęli po Puchar Polski na szczeblu Śląskiego ZPN, tym samym zdobywając przepustkę do gier na arenie ogólnopolskiej.

Poniedziałkowy, pierwszy po wakacyjnej przerwie trening naszego zespołu można zatem nazwać początkiem „operacji GKS Bełchatów”. Los skojarzył bielszczan w rundzie wstępnej PP właśnie z renomowanym II-ligowcem, który wczoraj rozpoczął trzeci już tydzień przygotowań do sezonu. Inauguracyjne zajęcia naszych futbolistów poprzedziło 45-ciominutowe spotkanie zespołu z nowymi szkoleniowcami – Piotrem Jaroszkiem oraz pełniącym rolę drugiego trenera Szymonem Niemczykiem. Trudno w tym przypadku mówić o walorze poznawczym spotkania, jako że obaj panowie są doskonale znani piłkarzom Rekordu poprzez fakt, że w przeszłości reprezentowali biało-zielone barwy, są (byli) również trenerami grup młodzieżowych klubu z Cygańskiego Lasu. W trzy kwadranse nakreślono plan letnich przygotowań, wytyczono najbliższe cele, bez wybiegania w dalszą perspektywę czasową. A ten najbliższy, to właśnie pucharowa potyczka z bełchatowianami, których „rekordziści” podejmą na stadionie przy Startowej 13 w niedzielę, o godzinie 17:00.

Dalsza część odbyła się już na boisku i nie odbiegała od konwencji inauguracyjnych treningów piłkarskich. Po długotrwałej rozgrzewce trenerzy podzielili 22-osobową kadrę na dwa zespoły, które rozegrały spotkania 2 x 30 minut. Pomijając rezultat odnotujmy tylko, że zdobywcą pierwszego gola „treningowego” w sezonie został Łukasz Szędzielarz (na górnym zdjęciu). Będąc przy personaliach nie dało się nie zauważyć absencji kontuzjowanych – Mateusza Waliczka i Ronalda Solorzano, Michała Bojdysa, którego z udziału w pierwszych treningach wykluczyła choroba oraz Andrzeja Maślorza, który zakończył okres ośmioletniej gry w naszym klubie. Pojawił się za to liczny zastęp wychowanków-uczniów SMS BTS Rekord. Byli wśród nich ludzie, którzy mają już za sobą III-ligowe, seniorskie „minuty” (Mateusz Madzia, Mikołaj i Tomasz Franusikowie oraz Daniel Iwanek), byli także absolutni debiutanci (Konrad Jekiełek, Piotr Wyroba i Artur Różycki). Wart zauważenia jest fakt zainteresowania treningiem „rekordzistów” ze strony mediów. Obecność kamery Rekord TV to akurat żadna niespodzianka, ale już przyjazd ekipy TVP Katowice można za takową uznać. Co nie jest żadną tajemnicą ta wizyta miała związek z nadchodzącym meczem pucharowym.

Harmonogram letnich gier kontrolnych Rekordu.

TP/foto-archiwum (z meczu Rekord - Śląsk II): PM