Śląsk Cieszyński, Podkarpacie, Beskid Niski i Śląski oraz Katalonia (!), to kierunki, w które tegorocznego lata udadzą się biało-zielone ekipy.

 

Właśnie dziś, 9 lipca, rozpocznie się w Chybiu pierwsze ze zgrupowań dla adeptów Piłkarskiej Szkółki Rekordu oraz narybku z klubów partnerskich. Pierwszy z turnusów dla zawodników z rocznika 2007 i młodszych zakończy się w niedzielę 15 lipca, drugi potrwa od 25 do 31 lipca br. W programie obozowych zajęć, obok stricte piłkarskich treningów, przewidziano wizyty na otwartym kąpielisku w Strumieniu oraz w stadninie koni.

***

Także w poniedziałkowe popołudnie, po urlopowej przerwie, wrócą do treningów nasi trzecioligowcy, którzy już po tygodniu przygotowań na własnych obiektach wyjadą na krótkie, czterodniowe zgrupowanie do Ustronia. Bazą noclegową dla „rekordzistów” będzie hotel „Perła Beskidu”, treningową – obiekt ustrońskiej Kuźni oraz boisko w Hermanicach. Tamże bielszczanie rozegrają dwie gry kontrolne, z beniaminkiem III ligi słowackiej MFK Ružomberok B oraz czwartoligowym nowicjuszem – Unią Dąbrowa Górnicza.

***

Na przełomie lipca i sierpnia biało-zieloni opanują podkarpacką Kolbuszową. Począwszy od 21.07.br. przez tamtejsze obiekty (m.in. trzy boiska z naturalną nawierzchnią) przewiną  się aż cztery ekipy z Cygańskiego Lasu. Jako pierwsi na tygodniowe zgrupowanie wyruszą juniorzy młodsi Rekordu. Po nich do Kolbuszowej udadzą się piłkarki pierwszoligowego beniaminka oraz zespół juniorek młodszych. W to samo miejsce, w terminie 4-11.08. wyjadą juniorzy, których po siedmiu dniach „zmienią” trampkarze trenerów Tomasza Skowrońskiego i Daniela Gali.

***

W ramach przygotowań do udziału w Futsal Champions League oraz rozgrywek ligowych mistrzowie Polski wylecą na sześć dni do stolicy Katalonii. Odlot podopiecznych Andrzeja Szłapy nastąpi w niedzielę, 5 sierpnia z lotniska w Pyrzowicach. Głównym punktem pobytu „rekordzistów” będzie towarzyskie spotkanie (9.08.) z aktualnymi wicemistrzami Hiszpanii – FC Barcelona. W planach jest rozegranie przez futsalowych mistrzów kraju jeszcze jednej gry kontrolnej.

***

Najpóźniej, bo w połowie sierpnia (13-20.08) do Szalowej w gminie Łużna, wyjedzie liczna grupa zawodników z roczników 2006 i 2007. To nieprzetarty dotąd przez „rekordzistów” szlak, ale miejsce do przedsezonowych przygotowań wydaje się być optymalne. Więcej na podstawie strony internetowej obiektu – tutaj.

TP/foto: PM