Doroczne spotkanie całej "rekordowej" społeczności tym razem odbyło się w czwartek.

Tłusty Czwartek – pod takim hasłem odbył się doroczny „Dzień Piłkarza” czyli podsumowanie sportowych dokonań wszystkich zawodników i trenerów stanowiących o sile, czy też, na szczęście rzadziej – słabościach Rekordu. Niewtajemniczonym wyjaśnijmy na wstępie - przywołany „tłusty czwartek” nie ma w tym przypadku nic wspólnego z kalendarzem chrześcijańskim, w którym rozpoczyna on ostatni tydzień karnawału. W naszym przypadku można powiedzieć, że był on wręcz … ukoronowaniem karnawału, trwającego przez cały miniony sezon. Ponadto czwartek jako dzień tej imprezy też jest wyjątkowy, bowiem kończące sezon spotkanie całej „rekordowej” społeczności, począwszy od roku 2001 zawsze odbywało się w niedzielę. Tegoroczna europejska ekspansja naszych drużyn młodzieżowych, spowodowała trzydniowe przyśpieszenie. Oba określenia wydają się być adekwatne do tego co przeżyliśmy w sezonie 2017/2018, bo jak podkreślał prezes Rekordu Janusz Szymura, tak obfitującego w sukcesy sezonu rozgrywkowego, jeszcze w historii klubu nie było.

 

Trzy trofea zdobyte przez drużynę Mistrzów Polski w futsalu, którzy oprócz głównego tytułu  „zgarnęli” także Superpuchar i Puchar Polski, awans futsalowego zespołu kobiet na najwyższy szczebel rozgrywek w Polsce, niemal „klepnięta” promocja do piłkarskiej I ligi tychże podopiecznych Marcina Trzebuniaka – to tylko część tegorocznych osiągnięć. Nie sposób nie wspomnieć o trzech złotych medalach (na cztery kategorie) i jednym srebrnym, naszych drużyn występujących w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu. Jak na nasz klub i nasze miasto, które zdobycze medalowe w sportach drużynowych w ostatnich latach opiera wyłącznie na Rekordzie – sporo.

  Nic zatem dziwnego, że „Dzień Piłkarza” uświetnili swą obecnością przedstawiciele bielskiego samorządu – Przewodniczący Rady Miasta Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, mieszkanka Cygańskiego Lasu, radna Dorota Piegzik-Izydorczyk i Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Sportu UM Ryszard Radwan. Z dobrym słowem, po sąsiedzku przybył proboszcz dzielnicy w której siedzibę ma nasz klub – ks. Wiesław Ogórek. Nie zabrakło przedstawicieli piłkarskich władz związkowych, które reprezentował prezes Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Czesław Biskup.

 

Jednak to nie nasi goście byli głównymi bohaterami czwartkowej imprezy, ale ci, którzy na klubowe sukcesy pracowali przez cały sezon. W czwartek przyszedł czas na podsumowanie ich dokonań jak i stosowne do okoliczności wyróżnienia. Indywidualnie wśród poszczególnych drużyn seniorów, MVP sezonu 2017/2018 wybrani przez kolegów zostali – Paweł Budniak i Krzysztof Żerdka. Nasz klubowy Złoty but dla najlepszego strzelca trafił do rąk Michala Seidlera, ten srebrny otrzymał Marcin Kozina, a brązowy znalazł się w posiadaniu skrzydłowej drużyny kobiet – Katarzyny Moskały oraz Szczepana Muchy. To oczywiście nie wszystkie wyróżnienia jakie trafiły do rąk naszych zawodników, jednak nasze łamy są zbyt skromne by wszystkich nagrodzonych tutaj wymienić.

 Po części oficjalnej przyszedł czas na tą sportową, lecz jak to zawsze przy okazji „Dnia Piłkarza” bywa, więcej było zabawy niż rywalizacji pomiędzy - w dość szczególny sposób dobranymi - zespołami.

Galerię z imprezy autorstwa Pawła Mruczka możecie zobaczyć tutaj, a wkrótce także opublikujemy materiał wideo przygotowany przez naszą telewizję klubową.

MH/foto: PM