W wieku 82 lat zmarł Antoni Nieroba.

Przez dwadzieścia lat (1952-1972) występował w chorzowskim Ruchu, z którym sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo Polski. Jako defensor i gracz drugiej linii zaliczył 347 spotkań ligowych, 17-stokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. Po zakończeniu kariery piłkarskiej podjął pracę szkoleniową, prowadząc m.in. futsalowy bielski Rekord u progu XX wieku.

Antoniego Nierobę (na zdjęciu poniżej, w górnym rzędzie, drugi od lewej) tak wspomina na łamach książki „Spod Kopca do Ligi Mistrzów” jej autor – Jan Picheta: - Gdy pracowałem w KWK „Wujek”, Antoni Nieroba trenował kopalniany klub Rozwój Katowice. Kiedy zaczynałem trenerską przygodę w Skoczowie, Antek szkolił trzecioligowców tamtejszego Beskidu. Ponieważ na świecie „wszystko się dziwnie plecie”, nie zdziwiłem się, gdy zobaczyłem go w Rekordzie! Opowiadał mi, ile musiał się napracować na to, żeby nie kojarzono go z nazwiskiem! 17 razy grał w reprezentacji Polski. Był świetnym stoperem. Grał z podniesioną głową, jakby w ogóle nie patrzył na piłkę. Dlatego wyglądał na boisku bardzo dostojnie. Występował przeciwko najlepszym na świecie napastnikom, np. Johanowi Cruyffowi. Grał ponad 400 razy w barwach Ruchu Chorzów, a później we Francji, trenował też znane kluby. W bialskim Lipniku miał działkę i tam wypatrzył go Piotrek Piechówka.

Rodzinie i bliskim Zmarłego biało-zielona społeczność Rekordu składa wyrazy najgłębszego współczucia.

Ceremoniał pogrzebowy pożegnania śp. Antoniego Nieroby rozpocznie się w poniedziałek o godz. 10:00, w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Długiej, w Chorzowie.

TP/foto: RuchChorzów.com.pl