Małopolskie Gorlice, Warmia i Mazury oraz… Startowa 13, to miejsca letnich, obozowych przygotowań biało-zielonych drużyn.

Pierwsi do treningowej pracy powrócą i pierwsi na zgrupowanie wyjadą nasi III-ligowcy, choć określenie – „wyjadą”, w ich przypadku nie do końca jest uprawnione. Tak się składa, że podopieczni Piotra Jaroszka, starym i wypróbowanym sposobem na tydzień zakwaterowani będą w Centrum Sportu „Rekord”. Tu mieć będą dosłownie wszystko, co konieczne do solidnej, treningowej roboty, od zielonych boisk, przez siłownię, po gabinet fizjoterapeutów. Trzecioligowcy będą szlifować swoją formę na obiektach w Cygańskim Lesie w terminie 15-20 lipca.

W tym samym miejscu, ale w późniejszym czasie (29.07-4.08.br.) na krótkim zgrupowaniu zbiorą się nasze I-ligowe futbolistki. W ubiegłym roku bielszczanki szykowały się do debiutanckiego sezonu w I lidze w podkarpackiej Kolbuszowej. Tym razem większość (a może wszystkie?) „rekordzistek” pozna uroki macierzystego obiektu, w każdym jego zakątku.

Natomiast całą ławą biało-zielona młodzież ruszy latem br. do małopolskich Gorlic. Świetna baza treningowa tamtejszego GOSiR-u oraz bardziej niż przyzwoity poziom kwaterunku w hotelu „Margot”, sprawiły iż sześć młodzieżowych ekip Rekordu spędzi tamże swoje tygodniowe zgrupowanie. Jako pierwsze szlak przecierać będą oba zespoły juniorów młodszych (roczniki 2003-4), które wyjadą do rzeczonych Gorlic 26 lipca, nazajutrz w to samo miejsce wybiorą się klubowe juniorki młodsze. Po tygodniu – zmiana, starszych kolegów i koleżanki zluzują kadry trampkarzy i trampkarzy młodszych, do których po jednym dniu dołączą zawodnicy z rocznika 2007. 9 i 10 sierpnia rozpoczną się ostatnie obozowe turnusy, w których udział wezmą futbolowi adepci w rocznikach 2008-2012.

Mistrzowie Polski w futsalu, uczestnicy Ligi Mistrzów zazwyczaj przygotowywali się do sezonu w Beskidach, były np. w harmonogramie obozy w Węgierskiej Górce, czy Brennej. Zdecydowanym „odstępstwem” od tej reguły była ubiegłoroczna eskapada do Barcelony. Skądinąd po sierpniowej wizycie w stolicy Katalonii „rekordziści” wrócili w to samo miejsce w listopadzie ubr., w jeszcze bardziej konkretnym celu – udziale w turnieju Elite Round. Teraz czeka zawodników Andrzeja Szłapy kolejna odmiana, kurs wiedzie na Warmię i Mazury. W dniach 4-9 sierpnia bielszczanie przebywać będą w hotelu Star-Dadaj (na zdjęciu), w miejscowości Dadaj (gmina Barczewo), nad jeziorem… Dadaj. Warunki pobytowo-treningowe zaprawdę godne mistrzów. W trakcie zgrupowania czeka „rekordzistów” pierwsza gra kontrolna, w której biało-zieloni zmierzą się w beniaminkiem Futsal Ekstraklasy – Constraktem Lubawa.

TP/foto: stardadaj.pl