W kadrach Śląskiego Związku Piłki Nożnej aż roi się od przedstawicieli Rekordu.

***

Rozpoczynamy od najświeższego z powołań, które dotyczy tercetu naszych trzecioligowców. Krzysztof Żerdka, Bartosz Kucharski i Kamil Żołna znaleźli się w gronie 28-u wybrańców trenera Damiana Galei, którzy mają się stawić 4 kwietnia br., w Suszcu, na konsultacji szkoleniowej kadry szykującej się do czerwcowych, ogólnopolskich eliminacji rozgrywek „Regions Cup” – Mistrzostw Europy Amatorów.

***

Od wczoraj trwa w Pruszkowie niespełna tygodniowe zawodników z rocznika 2006, w ramach Wiosennej Akademii Młodych Orłów. W gronie uzdolnionych 13-latków z całego kraju znalazł się „rekordzista” – Oskar Droździk. W ramach tego samego projektu Polskiego Związku Piłki Nożnej, w tym samym miejscu i tydzień później, zgrupowanych zostanie 40 dziewcząt urodzonych w 2005 roku. Wśród powołanych znalazła się zawodniczka naszego klubu – Marta Predecka.

***

W ubiegłym tygodniu na obiektach Stadionu Śląskiego odbyła się konsultacja szkoleniowo-selekcyjna z udziałem 39-ciu futbolistek z rocznika 2007. W zajęciach prowadzonych przez trenerkę Barbarę Żelichowską uczestniczyły trzy przedstawicielki Rekordu – Nikola Ćwiertka, Lena Dybczyńska i Nikola Siwek.

***

W Chorzowie dojdzie do towarzyskiego dwumeczu dziewczęcych reprezentacji Śląska i Małopolski. W kadrze U-16 znalazły się: Natalia Majewska, Martyna Cygan oraz pozyskana niedawno przez nasz klub z LKS Bestwina – Emilia Waliczek. Powołania do kadry 14-latek otrzymały inne z „rekordzistek” – Laura Kłębek i M. Predecka.

TP/foto: MŁ