Slogan reklamowy nowego partnera naszego klubu brzmi – naturalnie, znaczy zdrowo.

 

Marka EkaMedica powstała w 2001 roku w Kozach z pasji założycieli -  Jarosława i Emilii Rozmusów do zdrowego stylu życia i naturalnej, pozbawionej chemii medycyny. Od początku istnienia zajmowała się produkcją i dystrybucją naturalnych preparatów: suplementów diety w formie soków, tabletek, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz kosmetyków. Zdobyta wiedza i doświadczenie pozwoliły stworzyć markę EkaMedica – Naturalnie Znaczy Zdrowo.

Najbardziej znane i rozpoznawane produkty marki to naturalne suplementy diety w formie soków np. z aceroli, czarnego bzu, żurawiny buraka i aloesu, produkowane bez konserwantów i sztucznych dodatków. A także kapsułki, oleje, maści i żele. W roku 2017 firma poszerzyła swoją ofertę o niekonwencjonalne produkty spożywcze pod marką EkaMedica food, takie jak przetwory owocowe, napoje, soki bezpośrednio tłoczone oraz oleje spożywcze tłoczone „na zimno”, a w 2018 roku markę wzbogacono o produkty z certyfikatem BIO. Dużą uwagę przywiązuje się tutaj do tego, skąd pochodzą surowce. EkaMedica ma doskonałych dostawców polskiej wiśni, czarnej porzeczki, aronii, czy śliwki, których smak zna od dziecka każdy z nas. Jabłka z krajowych tłoczni służą tu do produkcji tzw. soków stuprocentowych, a orzechy i pestki do tłoczenia na zimno olei. Zaś egzotyczne surowce takie jak choćby graviola, noni czy guava pozyskiwane są z najlepszych plantacji na całym świecie.

Aktualnie nie ma w Polsce województwa, w którym nie można byłoby zakupić produktów EkaMedica, która współpracuje z 2 000 sklepów zielarsko-medycznych i sklepów ze zdrową żywnością oraz z ponad 2 000 aptek w całej Polsce, sieciami handlowymi i sklepami internetowymi. Firma jest także rozpoznawalna i ceniona w Europie i na świecie. Marka EkaMedica dostępna jest w takich krajach jak: Niemcy, Czechy, Słowacja, Irlandia, Anglia, Grecja, Węgry, Kanada czy Hiszpania.

Produkty EkaMedica znalazły nabywców wśród osób w każdym wieku, chcących prowadzić zdrowy styl życia, wspierać zdrowie swojej rodziny, czy zachować smukłą sylwetkę, jak również wśród profesjonalnych sportowców.

I tu dochodzimy to sedna sprawy, a może raczej istoty współpracy Beskidzkiego Towarzystwa Sportowego Rekord z EkaMedica. O korzyściach wynikających z podjętej współpracy i podpisanej na okres jednego roku, z punktu widzenia biało-zielonych mówi odpowiedzialny za kwestie natury medyczno-fizjoterapeutycznej w naszym klubie Dariusz Spisak. -  Według mnie korzyści są obopólne. Z jednej strony EkaMedica zyskuje solidnego klienta w postaci drużyny aktualnego mistrza Polski, zdobywcy Pucharu i Superpucharu oraz uczestnika rozgrywek futsalowej Ligi Mistrzów. Sądzę wiec, że w kontekście portfolio firmy jest to fajna sprawa. Z drugiej strony, my jako klub otrzymujemy produkt w postaci suplementu diety, na bazie naturalnych środków, bez jakiejkolwiek chemii. To w mojej opinii to pomoże naszym sportowcom zwiększyć odporność, a w ślad za tym uzyskiwać jeszcze lepsze wyniki. Dlatego twierdzę, że to dobra forma współpracy – kończy D. Spisak.

TP