A to ze względu koniec sezonu w kobiecym futsalu oraz pożegnanie drugoligowych rezerw z bielską publiką.

Po raz ostatni w sezonie 2018/2019 na ligowe parkiety wyjdą wszystkie trzy seniorskie ekipy Rekordu.

***

Najwcześniej, bo w sobotni wieczór w szczecińskiej hali przy Twardowskiego zameldują się futsalowi mistrzowie kraju. Początek rywalizacji z miejscową Pogonią ’04 o godzinie 19:00, natomiast szerzej to wydarzenie zaanonsujemy w osobnym artykule.

***

W niedzielę o 13:00 swoje ostatnie spotkanie w debiutanckim sezonie w Ekstralidze Futsalu Kobiet rozegrają „rekordzistki”. Mecz z Gwiazdą Prószków ma swoją wagę i rangę, bowiem gra toczy się – w przypadku bielszczanek – o utrzymanie na najwyższy szczeblu rozgrywkowym. W obliczu wygranej biało-zielonych 4:0 w pierwszej z potyczek barażowych, to właśnie one są zdecydowanymi faworytkami do triumfu w całym dwumeczu.

***

Tego samego dnia, o godzinie 17-ej liderujące w tabeli II ligi, gr. śląsko-opolskiej rezerwy Rekordu podejmą ekipę MTS-u Knurów. Dla bielszczan będzie to ostatnia konfrontacja o ligowe punkty przed własną publicznością. Starcie z knurowianami ma dla podopiecznych o tyle szczególne znaczenie, iż jest to faktycznie ostatni sprawdzian dla zespołu, który już za tydzień przystąpi do zmagań w turnieju finałowym Młodzieżowych MP 18-latków. Warto przyjść do hali przy Startowej i zobaczyć, w jakiej dyspozycji są zawodnicy Andrzeja Szłapy na kilka dni przed wyjazdem do Unisławia.

TP/foto: PM