Takie rzeczy, to tylko przy Startowej 13.

Wtorkowego popołudnia (godz. 17:30), na murawie obiektu w Cygańskim Lesie, dojdzie do tradycyjnej konfrontacji naszych trzecioligowców z aktualnymi mistrzami Polski w futsalu. Na starcie przewagę mają podopieczni Piotra Jaroszka, bo po pierwsze – za kilka dni ruszają rozgrywki na „trzecim froncie”, stąd różnica w przygotowaniu fizycznym, choć przeczy temu fakt, iż Artur Popławski dopiero kilka dni temu opuścił boiska piaskowe.  Natomiast generalnie dla graczy Andrzeja Szłapy to dopiero początek drugiego tygodnia przygotowań do Futsal Champions League. Drugim czynnikiem przemawiającym za futbolistami jest liczebność kadry, co wobec panujących w ostatnich dniach tropików i możliwości dokonywania zmian, nie pozostaje bez znaczenia. Natomiast plusem naszych futsalowców będzie niewątpliwie przygotowanie techniczne, i tu szalenie ciekawi jesteśmy postawy nabytków ekipy mistrza kraju. Nie zapominamy także o tym, iż bieżącego lata szatnię futbolową na futsalową zamienił Jan Dudek. „Szpiegowska” wiedza 20-latka może być pomocna jego nowej ekipie. Zresztą podobnych podtekstów personalnych znajdziemy we wtorek na trawiastym boisku trochę więcej, szczególnie gdy np. wspomnieć o trenerskiej licencji UEFA A szkoleniowca futbolistów oraz przebogatym doświadczeniu piłkarskim (w tym pierwszoligowym) trenera biało-zielonych futsalowców. Swój osobny pojedynek zapowiadają kierownicy obu drużyn, niedawni solenizanci – KrzysztofowieBurnecki i Kania.

Dodajmy, iż tradycja meczów o nieformalne mistrzostwo Rekordu liczy już sobie pięć lat, czyli przed nami mały jubileusz. W ubiegłorocznej konfrontacji minimalnie lepsi okazali się futboliści, którzy ograli kolegów z parkietu 3:2 (relacja).  

O ile nie zaszły zmiany w zakresie organizacyjnym, o których na ten moment nic nam nie wiadomo, wzorem ubiegłorocznej konfrontacji zwycięzca meczu otrzyma symboliczną „kratę” prezesa Janusza Szymury. Zatem w imieniu zawodników i szkoleniowców serdecznie zapraszamy na te niecodzienne zawody!

TP/foto-archiwum: MŁ