Kadra skompletowana

 

O tym kto nowy w naszej drużynie już pisaliśmy, ale przecież szerokie grono zawodników to ci, którzy zdobyli mistrzostwo Polski.

Za futsalowcami ekstraklasy półtora miesiąca wakacji, w poniedziałek rozpoczną przygotowania do sezonu 2017/2018. Ten ligowy wystartuje dopiero końcem września, dla nas ważna jest jednak wcześniejsza impreza – preeliminacje UEFA Futsal Cup, w których zagrają „rekordziści”.

Z futsalową Ligą Mistrzów wiążemy określone nadzieje, stąd też zarząd klubu zadbał o to, by w żaden sposób zespołu nie osłabić, a wręcz wzmocnić. Na „pierwszy ogień” poszły transfery z zewnątrz. Przypomnijmy, Michał Kubik związał się z nami dwuletnią umową z możliwością jej przedłużenia, a Michal Seidler podpisał kontrakt do roku 2020. W grupie zawodników, których umowy dobiegły końca byli Paweł Budniak, Artur Popławski, Bartłomiej Nawrat, Oleksandr Bondar i Rafał Franz. Ten pierwszy zostanie przy Startowej 13 przez najbliższe trzy lata, A. Popławski i B. Nawrat o rok krócej, ale w ich przypadku w umowach zawarto możliwość przedłużenia współpracy.   Natomiast bielscy snajperzy, czyli R. Franz i O. Bondar, pozostaną w klubie jeszcze przynajmniej przez rok.

Gdzie kontynuować swoją karierę nie mieli również wątpliwości ci z naszych graczy, których kontrakty nadal obowiązywały i solidarnie je przedłużyli – Michał Marek, Michał Kałuża i Łukasz Biel – na ich grę w Rekordzie możemy liczyć jeszcze przez trzy lata. Jan Janovsky już chyba zapomniał, kiedy podpisał swój obowiązujący kontrakt w klubie, a było to cztery lata temu. Wciąż ważna umowa także została prolongowana – kapitan naszej drużyny raczej do końca kariery nigdzie się nie wybiera.

Swoją, będącą dopiero na starcie przygodę z futsalem, w barwach Rekordu kontynuować będą zawodnicy młodego pokolenia Kamil Surmiak i Tomasz Gąsior – obaj w tym roku zakończyli edukację w Szkole Mistrzostwa Sportowego BTS Rekord. Najmłodszy w naszej drużynie Szymon Cichy, ostatni – maturalny rok w szkole, ma jeszcze przed sobą, on również znalazł się w „czternastce, której celem będzie obrona mistrzowskiego tytułu czy godne reprezentowanie naszego kraju w europejskich rozgrywkach.

MH/foto: PM