Potencjalni rywale „rekordzistów”

Na pewno nie na Cyprze, ale jednak w preeliminacjach UEFA Futsal Cup rozpoczną swoje zmagania biało-zieloni.

Niewiele, ale jednak zabrakło naszemu klubowi do pozycji premiowanej startem w rundzie głównej UEFA Futsal Cup. W opublikowanym dziś rankingu Rekord uplasował się na pozycji numer 27. na 55 sklasyfikowanych przez europejską federację klubów. Do tego, aby nasz zespół startował od razu w fazie Main Round zabrakło czterech rankingowych pozycji, ostatnią drużyną kwalifikującą się do tego etapu rozgrywek jest gruziński klub Georgians, który zajmuje w rankingu 23-cie miejsce. Dość wysoka pozycja „rekordzistów” determinuje, iż wśród drużyn biorących udział w eliminacjach losowani będziemy z koszyka, w którym znajdą się również teoretycznie najgroźniejsi konkurenci – tym samym z nimi w eliminacjach się nie spotkamy. Na pewno nie wystąpimy zatem na Cyprze. Gospodarz turnieju, który odbędzie się na wyspie Afrodyty, znalazł się bowiem w tym samym koszyku co bielszczanie. Możemy trafić natomiast choćby na zaprzyjaźniony klub z Malty - Luxol St. Andrews FC, czy estoński Narva United FC. Nasze rozstawienie, przynajmniej w teorii, pozwala na wylosowanie „grupy marzeń” - Differdange ‘03 (Luksemburg, gospodarz),  FC Encamp (Andora) i Lynx FC (Gibraltar) oraz właśnie Rekord. Taki skład grupy spotkał się z jednomyślną aprobatą przedstawicieli zarządu naszego klubu oraz sztabu szkoleniowego biało-zielonych, reakcja szwajcarskiej centrali UEFA na taki los niestety nie jest nam znana.

W przypadku awansu pewne jest, że zagramy w jednym z czterech europejskich miast – w Zagrzebiu, Bratysławie, rumuńskiej Devie lub w niewielkim (pięć tysięcy mieszkańców) fińskim Sievi. To jednak dopiero (i ewentualnie) w połowie października br. Tymczasem przed naszą drużyną walka o jedyne premiowane awansem miejsce w grupie eliminacyjnej, której skład poznamy 6 lipca br.

Pełny ranking uczestników UEFA Futsal Cup – TUTAJ

MH/foto: PM

PS. Gdyby w istocie skład awizowanej przez autora „grupy marzeń” miał się ziścić, wówczas usilnie będziemy prosić o wskazanie „numerów Lotto” oraz podzielenie się tymi przewidywaniami z Państwem.

TP