Podwójny laureat plebiscytowy

 

Dla Michała Kałuży miniony sezon był niebywały, niektórzy nie doświadczają takich sukcesów przez całą karierę.

Aktualnie młody golkiper Rekordu przebywa z naszą klubową drużyną 19-latków na turnieju we włoskim Montesilvano. Tymczasem w kraju nie milkną echa bardzo udanego sezonu biało-zielonych, co dokumentują np. plebiscytowe sukcesy „rekordzistów”. Popularny „Misiek” w plebiscycie najbardziej kompetentnych ludzi związanych z Futsal Ekstraklasą uznany został najlepszym bramkarzem oraz młodzieżowcem sezonu 2016/2017 na rodzimych parkietach! Nie przypadkiem więc w serwisie futsalekstraklasa.pl znalazł się obszerny wywiad z młodym bielszczaninem, oto krótki fragment rozmowy.

Zaskoczony werdyktem?

- Muszę przyznać, że tak. Co do młodzieżowca to mogłem się jeszcze spodziewać, że będę w kręgu głównych pretendentów i zainteresowanych, ale co do bramkarza sezonu to już na pewno nie.

- Ale jeżeli przeanalizujemy na chłodno, to ten sezon właśnie należał do Ciebie. Mistrzostwo Polski, złote medale w rozgrywkach młodzieżowych, zaistniałeś też w reprezentacji Polski.

- Patrząc na to w ten sposób można się zgodzić, ale przecież w klubie nie grałem całego sezonu od deski do deski. A to dodatkowo wpływało na to, że się nie spodziewałem nagrody. Patrząc jednak na statuetki to można faktycznie być zadowolonym. Na młodzieżowe mistrzostwa Polski jechałem, by je wygrywać i dla mnie to były bardzo cenne trofea. Nie udało się zdobyć jedynie Pucharu Polski, ale mimo wszystko można mówić o udanym sezonie.(…)

Całość rozmowy z M. Kałużą znajdziecie – TUTAJ.

dodał: TP/foto: PM